ÜMİT OĞUZTAN

Ankara Barosu'ndan karşı komşusu YSK'ya pankartlı mesaj

Ankara Barosu ndan karşı komşusu YSK ya pankartlı mesaj
10 Mayıs 2019 Cuma, 16:41 Ankara’nın Çankaya bölgesinde yer alan Ankara Barosu Genel Eğitim Merkezi’ne asılan bir pankartta, İstanbul seçimlerinin iptaline karar veren YSK’ya ironik bir gönderme yapıldı.

Ankara Barosu, konum olarak Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) karşısı çaprazında yer alan binasına "Hukuksuzluğun tam da karşısındayız" yazılı siyah pankart astı.

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesi kararına tepki gösteren Ankara Barosu'nun YSK binasının tam karşısında yer alan binasına "Hukuksuzluğun tam karşısındayız" yazılı pankartı astığı görüldü.Ankara Barosu, YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin iptal kararını, "Hukuk kılıfına sokulan darbe" olarak nitelendirmişti. Barodan yapılan açıklamada, sandık kurulu teşkiline yönelik itirazların olağanüstü itiraza konu olamayacağının altı çizilmiş, "Görev süreleri, kendilerine verilen emir telakki edilmeden uzun zaman önce Anayasa'ya aykırı olarak uzatılmış olan bu atanmışlar, 80 milyona borçlu oldukları kamusal hizmetlerini yapmak yerine hukuken mesnetsiz kararlarıyla, ülke tarihinin karanlık sayfalarına elleriyle işlemişlerdir" denilmişti.

    YSK'nin tam karşısında bulunan Ankara Barosu binasından anlamlı mesaj...#HerŞeyGüzelOlacak@ankarabarosu @ekrem_imamoglu pic.twitter.com/5e4KoX9EiB
    — Özgür KARABAT (@OzgurKarabatCHP) May 10, 2019

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük