Kelepirci 60

Antalya'da nem bunalttı

Antalya da nem bunalttı
18 Haziran 2017 Pazar, 20:05 Antalya'da yüzde 80'e çıkan nem nedeniyle tatilciler ile vatandaşlar sahil ve parkları doldurdu. Denize gidemeyen bazı çocukların su kanallarında serinlemeye çalıştıkları görüldü.

- ANTALYA -


Nem oranının yüzde 80'e ulaştığı Antalya'da sıcaktan bunalanlar sahilleri ve parkları doldurdu.

Sıcak nedeniyle tatilciler Lara ve Konyaaltı sahillerinde denize girerek serinlemeye çalıştı. Bazı vatandaşların parklarda gölgelik alanlarda serinlemeye çalıştıkları görüldü. Nem nedeniyle kent üzerinde buluta benzer bir görüntü oluştu.

Öte yandan bazı çocukların Kanal Mahallesi'ndeki Devlet Su İşlerine ait kanalda serinlemeye çalıştıkları görüldü. Ailelerinin denize girmelerine izin vermediği için kanalda serinlemeye çalıştıklarını söyleyen çocuklardan Emre Öztürk, tehlikeli olmasına karşın kanalda uzun süredir yüzdüklerini belirtti. Öztürk, "Kanalda bazen yengeç, yılan ve diğer böceklerle karşılaşıyoruz. Ancak buna rağmen yüzmeye devam ediyoruz." diye konuştu.Yunus Emre Geriler de tehlikeye aldırış etmeden sıcaktan bunaldıkları için kanalda yüzdüklerini ifade etti.

Antalya Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklığının 28, nem oranının yüzde 80 ve deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğünü bildirdi.

Akşam saatlerinden itibaren iç bölgelerde bölgesel yağış geçişlerinin görüleceği bildirildi.

Muhabir: Hüseyin Kanber

LAPİS
LAPİS