Kelepirci 60

CHP'li Tanal: ''Gökçeada maden sahası ihalesine çıkarıldı''

CHP li Tanal: Gökçeada maden sahası ihalesine çıkarıldı
16 Ağustos 2019 Cuma, 16:02 CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Gökçeada'nın maden sahası ihalesine çıkarıldığını duyurdu. Tanal, ihalenin 17 Eylül'de yapılacağını açıkladı.
Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamı ve siyanürle altın madenciliği faaliyetlerinin yürütülmesiyle ilgili tartışmalar sürerken CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, "Çanakkale’nin doğası bozulmamış turizm cenneti Gökçeada’ya da kıyacaklar! Gökçeada’da da altın, gümüş ve bakır madeni aranacak. İhale 17 Eylül’de" ifadelerini kullandı. Evrensel'in haberine göre, Tanal, ihale bedelinin 238 bin 700 TL olarak belirlendiği bilgisini verdi. İhaleye çıkarılan alanların haritasını Twitter hesabından paylaşan Tanal, Türkiye genelinde 1102 adet maden sahasının ihaleye çıkarıldığını duyurdu. "Kazılmadık, girilmedik alan kalmayacak" diyen Tanal ayrıca, ihaleye çıkarılan yerler arasında Şile'nin de olduğunu belirtti.

Kaz Dağları'ndaki ağaç katliamı ve siyanürle altın madenciliği faaliyetlerinin yürütülmesiyle ilgili tartışmalar sürerken CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, "Çanakkale'nin doğası bozulmamış turizm cenneti Gökçeada'ya da kıyacaklar! Gökçeada'da da altın, gümüş ve bakır madeni aranacak. İhale 17 Eylül'de" ifadelerini kullandı.Evrensel'in haberine göre, Tanal, ihale bedelinin 238 bin 700 TL olarak belirlendiği bilgisini verdi.

İhaleye çıkarılan alanların haritasını Twitter hesabından paylaşan Tanal, Türkiye genelinde 1102 adet maden sahasının ihaleye çıkarıldığını duyurdu.

"Kazılmadık, girilmedik alan kalmayacak" diyen Tanal ayrıca, ihaleye çıkarılan yerler arasında Şile'nin de olduğunu belirtti.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük