Kelepirci 60

Dikkat! Eczanelerde satılan bu şişenin içinde CİN var (!)

Dikkat Eczanelerde satılan bu şişenin içinde CİN var
18 Ocak 2020 Cumartesi, 21:15 2019 yılında fiyatı 4 TL'sı olan bir kulak damlası bugün 17 TL'sına satılıyorsa eğer; sizce bu işin içinde bir iş yok mudur?

Eczaneye girip kulak damlası alıp çıkan vatandaş, CİN çarpmışa dönüyor. Bir kasaya ödediği paranın fişine bir de elindeki kulak damlası şişesine bakıyor; şaşıp kalıyor. Anlıyor ki; 5ml gr'lık bu küçücük plastki şişede çok büyük bir CİN var!İlaç sektörü ile dünya devletlerinin bile başedemedikleri, silah lobisinden çok daha güçlü oldukları kabul görmüş, bilinen dünya gerçekleri arasında yer alır.

Ancak, 5ml gram bir kulak damlası 2019 ylında 4 TL'sına satılıyorken, bir anda nasıl oluyor da 17 TL'sına satılır hale gelebiliyor? İşte bu soruya yanıt bulmak biraz zor. Zira içeriği fosfat ve sudan ibaret, bir de plastik küçük bir şişe...

Size de "insafsız" bir fiyat artışı gibi gelmiyor mu?

Hesaplayın bakalım altın, dolar, petrol ya da bir başka değer bu süre içinde bu oranda fark yaptı mı?

Hem vatandaş hem de devlet soyuluyor olmasın; devlet yılda kulak damlasına ne kadar para ödüyor acaba, biz bilmiyoruz ama mutlaka devletin ilgili kurumu bu gerçeği biliyordur. Bilmiyorsa da günün birinde farkına varacaktır. Biz çok geçmeden araştırılsın diye  İlgililerin dikkatine sunuyoruz. Malum kamu yararını gözetmek biz gazetecileri görevidir.

Biz bugün burada küçücük plastik bir şişe içinde satılan kulak damlasının içine gizlenmiş büyük CİN'i yazdık; eczanelerde satılan bütün ilaç kutularının içlerinde kimbilir daha ne dev CİNLER vardır!... Aman dikkat! ilaç sektörü ürünlerindeki gizli CİNLER sizi de çarpabilir ve malesef ki, devleti de....

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük