Kelepirci 60

Erbil'deki saldırıyı düzenleyen zanlılardan Mazlum Dağ yakalandı

Erbil deki saldırıyı düzenleyen zanlılardan Mazlum Dağ yakalandı
20 Temmuz 2019 Cumartesi, 19:02 Erbil Emniyet Müdürlüğü'nce, Türk Başkonsolosluk görevlisinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyen zanlılardan Mazlum Dağ'ın yakalandığı bildirildi. Erbil'deki saldırıda Mazlum Dağ'a yardım eden bir kişi daha yakalandı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, Türk Başkonsolosluk görevlisinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyen Mazlum Dağ ile beraberindeki 3 kişinin yakalandığını duyurdu.Erbil Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Erbil'deki saldırıya ilişkin 2 gün önce kimlik bilgileri yayımlanan Mazlum Dağ'ın güvenlik güçlerince yakalandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Saldırı ile bağlantısı olan diğer saldırganların yakalanması için arama çalışmalarının devam ettiği" bildirildi. 

Erbil'de geçen çarşamba günü bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat ve 2 Irak vatandaşı da hayatını kaybetmişti.

Erbil'de Türk konsolosluk görevlisinin hayatını kaybettiği saldırının zanlılarından Mazlum Dağ'a yardım ettiği iddia edilen bir kişi yakalandı.

Erbil Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Erbil'deki restoranda düzenlenen terör saldırısının baş faili Mazlum Dağ'a yardım eden 'Dıjvar Mamend Yusuf' kod adıyla tanınan Muhammed Bisksız yakalandı" ifadesi kullanıldı. 

Açıklamada, operasyona ilişkin detaylı bilgi verilmedi. 

IKBY güvenlik güçleri, bugün Türk Başkonsolosluk görevlisinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyen Mazlum Dağ'ın yakalandığını duyurmuştu.

Erbil'de geçen çarşamba günü bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat ve 2 Irak vatandaşı hayatını kaybetmişti.

LAPİS