ŞEKER BAYRAMI

Jet-Set demokrasi nöbeti''ne destek

Jet Set demokrasi nöbeti ne destek
30 Temmuz 2016 Cumartesi, 03:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini Kısıklı'da protesto eden vatandaşlara Yılmaz Erdoğan, Pascal Nouma ve teknik direktör Tolunay Kafkas sahneye çıkarak destek verdi.

- İSTANBUL -


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini Kısıklı'da protesto eden vatandaşlara Yılmaz Erdoğan, Pascal Nouma ve teknik direktör Tolunay Kafkas sahneye çıkarak destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Üsküdar Kısıklı Caddesi'nde, vatandaşların FETÖ'nün darbe girişimine yönelik protestoları sürerken, sahnede vatandaşlara destek veren Erdoğan, "Temsilcilerini seçen ve seçtiğine sahip çıkan ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen büyük bir halkın sıradan bir ferdi olarak hepinizi saygıyla selamlıyorum." dedi.

 Yılmaz Erdoğan: Yeni demokratik Türkiye'nin kuruluş bayramı"

Demokrasi nöbeti tutan halkın önünde saygıyla eğildiğini ifade eden Erdoğan, "Cesaretin tam olarak anlamına kavuştuğu günler, çok tarihi günler ve bu sanıyorum, yeni demokratik Türkiye'nin kuruluş bayramı. Bu uğurda canını verenlerin şehadetleri huzurunda saygıyla eğiliyorum. Hepinize herkese öğrettiğiniz cesur davranış biçimi için ve bütün dünyayı şaşırtan kahramanlığınız için tebrik ediyorum." diye konuştu.

Erdoğan, vatandaşın isteği üzerine "Etme" isimli şiirini okudu.

Türkiye halkı arasında kurulan birliktelik devam ettiği sürece kimsenin Türkiye'yi yenemeyeceğini ifade eden Kafkas da, "Her haliyle, devletimizin, hükümetimizin ve ülkemizin yanındayız. Bu badireyi de Allah'ın izniyle atlatacağız. Hepinize çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Nouma: En büyük Türkiye

Nouma ise kendisini bir Türk gibi hissettiğini belirterek, "Türkiye'de çalışıyorum, Türkiye'de yaşıyorum, Türkiye'de ağlıyorum. En büyük Türkiye. Hepinize burada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. 

Muhabir: Samet Doğan

LAPİS