Kelepirci 60

"Müzakere süreci devam ediyor"

 Müzakere süreci devam ediyor
10 Ağustos 2018 Cuma, 01:36 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ülkesinin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararlarıyla ilgili olarak ABD'ye giden ve burada bir dizi görüşme gerçekleştiren Türk heyetin Türkiye'ye dönmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Müzakere süreci devam ediyor." dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

'MÜZAKERE SÜRECİ DEVAM EDİYOR'

ABD'ye giden ve burada görüşmeler gerçekleştiren Türk heyetin Türkiye'ye dönmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye ile müzakere süreci devam ediyor. Görüşmeler çok geniş çaplıydı. Türkiye ile müzakereleri kamuoyuna açık bir şekilde yapmayacağız" dedi.

"SON TARİH VERDİNİZ Mİ?"

Nauert, gazetecilerin "Rahip Brunson'un serbest kalmasıyla ilgili son tarih verdiniz mi sorusuna ise "Bunla ilgili bilgim yok" şeklinde cevap verdi.

Nauert ayrıca, görüşmelerde "olumlu bir gelişme" olduğunun söylenebilmesi için Rahip Andrew Brunson'un ABD'ye dönmesi gerektiğini belirtti.

Başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın yaptığı 9 kişilik Türk heyeti Washington'a gelerek, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nda görüşmeler yapmıştı.

Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 3'er temsilcinin bulunduğu Türk heyetinin temaslarına Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da eşlik etmişti.

LAPİS