Kelepirci 60

Özel halk otobüsü yayalara çarptı

Özel halk otobüsü yayalara çarptı
03 Kasım 2019 Pazar, 19:23 Beşiktaş'ta, özel halk otobüsünün durakta bekleyenlere çarpması sonucu 13 kişi yaralandı. Kazanın ardından elinde bıçakla araçtan inen şoför denize atladı. Yakalanan şoförün bıçakla saldırı ve yaralamadan suç kaydının olduğu öğrenildi.

Özel halk otobüsü yayalara çarptı

- İstanbul -
Uğur İslamoğlu,Hüseyin Bağış
Alınan bilgiye göre, Beşiktaş-Kabataş hattında çalışan ve sadece şoförün bulunduğu özel halk otobüsü, durakta bekleyenlere çarptı.

10 yıldır özel halk otobüsü şoförü olarak çalışan sürücü Necdet K.'nın, güzergahı dışında Ortaköy istikametine seyir halinde olduğu, henüz bilinmeyen bir nedenle Bahçeşehir Üniversitesi otobüs durağında bekleyen vatandaşlara çarptığı bildirildi.

Kazanın ardından otobüsten inerek kaçmaya çalışan sürücü, kaçmasına engel olmak isteyen bir kişiyi de bıçakla kolundan yaralayıp Beşiktaş sahilinden denize atladı.Bölgedeki polis ekipleri tarafından denizden çıkarılan Necdet K. gözaltına alındı.

Olayda, otobüs çarpması ve bıçakla yaralama neticesinde toplam 13 kişinin yaralandığı belirlendi.

İnceleme başlatıldı

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı da şoför, araç sahibi ve özel halk otobüsü şirketi hakkında inceleme başlattı.

İBB açıklamasında, "İstanbulluların bir daha benzer bir durum yaşamamaları için özel halk otobüsü sistemini incelemek dahil çok kapsamlı tedbirler alacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz." denildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük