ŞEKER BAYRAMI

Rus ressamlardan 'İstanbul’u Dinliyorum' sergisi

Rus ressamlardan İstanbul u Dinliyorum sergisi
02 Haziran 2017 Cuma, 19:11 Rus kadın ressamların, İstanbul’u farklı güzellikleriyle ele aldıkları resimlerden oluşan, “İstanbul’u Dinliyorum” isimli karma resim sergisi açıldı.

- İSTANBUL -


Kuzay&Bahar Art Stüdyo'da açılan sergide Rus kadın ressamlar, Yevgeniya Lyaline Yayıkoğlu, Aygül Okutan, Cornelia Margan, Tatiana Kirillova ve Anna Lukasevska'nın, İstanbul'u mevcut yönleriyle çizdikleri resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergiye, Anadolu Ajansı İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan ve Kültür-Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz'ın yanı sıra sanatseverler katıldı.Sergi açılışında AA muhabirine konuşan Aygül Okutan, ilk kez 10 yıl önce geldiği İstanbul'a duyduğu aşkı tablolara aktardığını söyledi.

İstanbul'un ressamlara ilham veren bir şehir olduğunu ifade eden Okutan, "İstanbul hem serginin konusu hem de benim aşkım. Bu mesleği İstanbul'da yaptığım için kendimi çok şanslı hissediyorum." dedi.

Sergide Ayasofya Camisi, Haliç, Sarayburnu, Kız Kulesi gibi İstanbul'un simgesi olan tarihi eserler ve semtlerin yanı sıra İstanbul'u anlatan çok sayıda tablo bulunuyor.

Sergi, 20 Haziran'a kadar her gün 10.00 ile 21.00 arasında ziyarete açık olacak.

Muhabir: Ali Özak

LAPİS