Kelepirci 60

Trump: ''Bir şekilde geri döneceğiz''

Trump: Bir şekilde geri döneceğiz
20 Ocak 2021 Çarsamba, 17:13 Biden'ın yemin törenine katılmayacak Trump, başkanlığının sona ermesiyle birlikte Beyaz Saray'ı terk etti.

ABD'de 3 Kasım seçimini kazanan Demokrat Partili Joe Biden'ın birkaç saat sonraki yemin törenine katılmayacak olan Donald Trump, 'Başkan' sıfatıyla Beyaz Saray'dan son kez çıkış yaptı.

First Lady Melania Trump'ın eşlik ettiği Donald Trump'ın gidişini, Beyaz Saray'da kordon arkasında dizilen gazeteciler takip etti.

'Uzun süren bir veda olmayacak'

Ayaküstü gazetecilere konuşan Trump, 'ABD Başkanlığı yapmanın ömür boyu sürecek onur olduğunu' söyledi.

Her gün kavga ettiği basına bu kez 'teşekkür eden' Trump, 'sadece elveda demek istediğini' dile getirdi.

CNN'e göre 'bunun uzun süreli bir veda olmayacağını' belirten Trump, "Amerika halkını seviyoruz" dedi.

'İnsanlar bu ailenin ne kadar çok çalıştığını bilmiyor'

Ardından başkanlık helikopteriyle Maryland'deki Andrews Hava Kuvvetleri Üssü'ne varan Trump burada eşiyle birlikte kürsüye çıkarak son konuşmasını yaptı.

Ailesi ve yakın çevresinin etrafını çevirdiği Trump, "İnsanlar bu ailenin ne kadar çok çalıştığını bilmiyor. Çalıştılar ve sizin için çalıştılar. Çok daha kolay bir yaşam sürebilirlerdi" dedi.
Yine kendisini övdü

First Lady'ye 'büyük zarafeti, güzelliği ve haysiyeti için teşekkür eden' Trump, "Alışıldık bir yönetim değildik" saptamasını yaptı. 'Kendi çıkardığı sübvansiyonların koronavirüs pandemisi bittikten sonra gelecek ekonomik toparlanmanın temelini attığını' öne sürdü.

"Başkanınız olmak benim için büyük bir onurdu, sizin için her zaman mücadele edeceğim" vurgusunu yapan Trump, 'gelecek yönetime bol şans ve başarı dileyerek' ekledi:

'Umarım vergilerinizi yükseltmezler'

"Bence büyük başarılar elde edecekler, çünkü temelleri var. Biz onları daha önce hiç olmamış bir konuma koyduk."

Demokrat Parti'nin yüksek vergi uygulamalarına atıfla "Umarım vergilerinizi yükseltmezler" demeyi de ihmal etmedi.

'Yakında görüşeceğiz'

6 Ocak Kongre saldırısından beri arasına kara kedi girdiği söylenen Başkan Yardımcısı Mike Pence'e de teşekkür eden Trump, "Bu bir vedadır, ama bir şekilde geri döneceğiz... Öyleyse iyi bir hayat sürün. Yakında görüşeceğiz" dedi.

Kampanyasının müziği olan Village People grubunun YMCA şarkısı çalınarak yolcu edilen Trump, başkanlık uçağı Air Force One'a son kez bindi.

Florida eyaletinin Palm Beach kentine uçan Trump, burada kendisine ait Mar-a-Lago Kulübü'ndeki malikaneye yerleşecek.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük