ÜMİT OĞUZTAN

''Türkiye'de de Sisi'ler var, çok dikkatli olmalıyız''

 Türkiye de de Sisi ler var çok dikkatli olmalıyız
18 Haziran 2019 Salı, 18:17 Mahkeme salonunda ölen eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Fatih Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de de Sisi'ler var, çok dikkatli olmalıyız" dedi.

Dün mahkemede öldüğü öğrenilen eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için düzenlenen gıyabi cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mısır eski devlet başkanı Muhammed Mursi için Fatih Camii'nde kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı. Cenaze namazına Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM eski Başkanları İsmail Kahraman, Mehmet Ali Şahin, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı. Mursi için İkindi namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.Gıyabi cenaze namasında da konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

- Mursi rabbimize yürümüştür, bunun normal bir ölüm olduğuna inancım yok.- Mursi'nin vasiyeti var, ölümünde köyünde defnedilmesini arzu etmişti. Bunlar bunu kabullenemedi ve Sisi burada yine aynı anlayışını, aynı zulmünü burada devam ettirdi.

- Şunu unutmayın, korkaklar zafer anıtı dikemez.- Bizde güzel bir sözdür, zalimler için yaşasın cehennem. Biz de şu anda bunu söylüyoruz. Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'nin naaşından korkuyorlar. Bunlarda yürek yok, bunlar bize karşı da aynı tutum içerisindeler. Fakat biz müslümanlar olarak dik duracağız, inandıklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz.

- Mursi'nin özelliği, Mısır'da seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olmasıdır

- Unutmayın, bu ülkede de Sisi'ler var, bu yüzden çok dikkatli olmalıyız. Yüzüme karşı da 'Senin sonun Mursi ile aynı olacak' diyenler oldu. Allah zalimlere fırsat vermesin.