Kelepirci 60

''Yemen'de o kadar insanı öldürdünüz, aç bıraktınız. Şimdi hangi yüzle...''

 Yemen de o kadar insanı öldürdünüz aç bıraktınız Şimdi hangi yüzle
10 Ekim 2019 Perşembe, 00:23 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz ve bizim için hayati önemde olan bu harekatı başarıyla tamamlayacağız." dedi

- Ankara / Tevfik Durul -Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz ve bizim için hayati önemde olan bu harekatı başarıyla tamamlayacağız." dedi

    Fırat'ın doğusuna kara harekatı başladıBakan Çavuşoğlu, "Bizim derdimiz teröristlerdir. Kimse diğer konuların arkasına sığınarak bu operasyona (Barış Pınarı Harekatı) karşı çıkmasın." ifadesinde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, "Yemen'de o kadar insanı öldürdünüz, aç bıraktınız. Şimdi hangi yüzle bu harekata karşı çıkıyorsunuz." diye konuştu.

Barış Pınarı Harekatı'nın amacı: Akdeniz'den İran sınırına kadar güneyimizi güven altında alabilmek.

Böylece sınır ötesinde Türkiye'yi tehdit eden unsurların gelişmesine fırsat verilmeyecek.

Birileri Atlantik ötesinden geliyorsa, birileri de kuzeyden gelip bu coğrafyaya müdahale etmek istiyorsa eğer; onların hepsinden önce bizim bu coğrafyada söz söyleme hakkımız var.

Çünkü, şairimizin ifadesiyle: "Asya'dan dört nala gelip Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan" bu topraklar bizim.

Türkiye yıllardır süregelen sınırlarındaki tehdit nedeniyle Fırat'ın doğusuna harekat hazırlığındayken PKK'nın Suriye uzantısı YPG kadar CHP ve yandaşı medyalar rahatsız olduğunu belli etmekten hiç ar etmediler!

Türkiye harekatta 'kararlılık' vurgusu yaparken CHP yandaşı medya bu Barış Pınarı Harekatı'nı "felaket senaryosu" gibi sunabilmek için adeta çırpındı!

Akıl alır gibi değil.

40 yıldır evlatlarını şehit veren ve ülke enerjisi herba edilen sanki Türkiye değil.

Şanlı Türk Ordusu'nun varlığından ve hareke kabiliyetinden birilerinin oldum olası korkmasını anlayabilmek mümkün ancak, T:c: kimliklilerin kendi ordusunun harekete geçmesinden korkup titremelerine ne demeli!!

Mehmetçik, v atanı için kellesini koltuğuna almış pazara çıkıyor, müşteri arıyor; kimsede müşteri olacak cesaret yok, sığınacak hami, kaçacak delik arıyorken, malum dolmakalemler, terör örgütü yandaşlığına ve gizli bağlantılarına hizmet etmekten ar etmiyorlar! Bü üzücü, kahredici duruma birazda şaşırmamak elde değil.

Biz 40 kişiyiz birbirimizi iyi biliriz de sade vatandaşın uykularını kaçırmaya, huzurunu bozmaya, olmadık endişelere sürüklemeye ve toplumun moral değerlerinin akordunu bozmaya nasıl cüret edersiniz.

Hem de böylesine kritik bir dönemde...

Siz ne karalarsasın karalayın, Türkiye aklınızın ermediği bir bir dönem yaşıyor, Türkiye eski Türkiye değil.

Türkiye gücünün farkında, haddini de aşmamaya azami özen gösteriyor.

Türkiye bugün güçlü olduğu kadar da cesur ve dünden çok daha şevkatli; sizleri bile tolere etmekte sakınca görmeyecek kadar kendisinden emin.

Bakan Çavuşoğlu, A Haber ve NTV canlı yayınlarında, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bazı ülkelerin DEAŞ ile mücadelenin aksayacağı ve insani krizlerin doğacağına dair haksız eleştirilerine tepki gösteren Çavuşoğlu, "Bunların ikiyüzlülüklerini yüzlerine vurmaktan biz yorulduk. Bunlar maalesef ikiyüzlülükten yorulmadılar, bıkmadılar ama biz yüzlerine vurmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Çavuşoğlu, siviller konusunda en hassas ülke olduklarının altını çizerek, bunu Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatlarında bütün dünyaya gösterdiklerini kaydetti.

"Bizim derdimiz teröristlerdir. Kimse diğer konuların arkasına sığınarak bu operasyonumuza, harekatımıza karşı çıkmasın." ifadesini kullanan Çavuşoğlu, YPG/PKK'nın hedefinin Suriye'yi bölmek olduğunu dile getirdi.

Çavuşoğlu, özellikle Fransa'nın bu bölgede ayrı bir devlet kurmak için çaba sarfettiğini hatırladıklarını belirterek, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un YPG'lileri Elysee Sarayı'nda ağırladığını anımsattı.

Fransa ve diğer bazı ülkelerin Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan güvenli bölge için madde destek vermeyecekleri açıklamalarına da tepki gösteren Çavuşoğlu, "Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz ve bizim için hayati önemde olan bu harekatı başarıyla tamamlayacağız." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, terör tehdidinin kendileri için ulusal güvenlik sorunu olduğunun altını çizerek, kendi milli çıkarları ve bölgenin istikrarı için gerekli adımları atmaya devam edeceklerini vurguladı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) konuya ilişkin toplanacak olması hakkında da değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu, "Biz bir beka mücadelesi veriyoruz, bölgemizden teröristleri temizleyene kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

Çavuşoğlu, sahada olduğu kadar masada da aktif olduklarını ifade ederek, sadece ülkeler değil, uluslararası kuruluşlarla da görüşerek gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını söyledi.

Türkiye'nin bölgedeki Kürtleri hedef aldığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Çavuşoğlu, "Diyarbakır'da anneler 'çocuklarımızı geri verin' dediklerinde madem Kürtleri düşünüyorlardı da neredelerdi." dedi.

Çavuşoğlu, insani krizlerin artacağı eleştirelerine ilişkin, "Yemen'de o kadar insanı öldürdünüz, aç bıraktınız. Bu kadar insan sizin kuşatmalarınızda açlıktan öldü. Şimdi hangi yüzle bize dil uzatıyorsunuz ve bu harekata karşı çıkıyorsunuz." diye konuştu.

Haber Dükkanı
LAPİS
Haber Dükkanı büyük