Kelepirci 60

Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1439 oldu

Zeytin Dalı Harekatı nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1439 oldu
13 Şubat 2018 Salı, 10:04 Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana bin 439 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Zeytin Dalı Harekatı
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Muhammediye köyü ve Amara Tepesi'ni terörden arındırdı. ( Sariya Reşit - Anadolu Ajansı )
13.02.2018 Sariya Reşit
1 / 13
Zeytin Dalı Harekatı
Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen zırhlı askeri araçlar Hatay'a geldi. ( Eren Bozkurt - Anadolu Ajansı )
13.02.2018 Eren Bozkurt
1 / 16

- ANKARA -Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 439 olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları sonucunda terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu 70 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 439 olduğu kaydedildi.

Sınıra askeri sevkiyat devam ediyor

Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen zırhlı askeri araçlar Hatay'a geldi.Zeytin Dalı Harekatı kapsamında farklı birliklerden gönderilen çok sayıda zırhlı araçtan oluşan konvoy, Hassa ilçesine ulaştı.

Vatandaşlar konvoydaki askerlere sevgi gösterilerinde bulundu.

Daha sonra sınır birliklerine doğru hareket eden askeri araçların, buradan da Afrin'e geçeceği öğrenildi.Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1439 oldu

LAPİS