Avrupa 10’uncu Şiir Yarışması için son başvuru günü 31 mart...

Avrupa 10 uncu Şiir Yarışması için son başvuru günü 31 mart
26 Mart 2019 Salı, 20:01 Platform ve Kadın Dergileri'nin ortaklaşa organize ettikleri, 'Avrupa Şiir Yarışması'nın 10'uncusu için kayıtlar başladı. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen yarışmaya, Türkiye dışında ikamet eden şair şiirseverler katılabiliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler, 31 Mart'a kadar şiirlerini gönderebilirler.

Platform ve Kadın Dergileri'nin Genel yayın Yönetmeni Ebubekir Turgut, Avrupa Şiir Yarışması'nın artık geleneksel olarak her yıl düzenlendiğini, bu sayede özellikle gençlere şiiri sevdirmeyi, genç şairlere destek olmayı istediklerini, asıl amacın ise Türkçe'yi yaşatmak olduğunu söyledi.

Önemli bir misyon üstlendiklerinin altını çizen Turgut, ''Bir dergi kendi imkanlarıyla Avrupa çapında her yıl şiir yarışması düzenliyor ve sonra bunları gelecek nesillere kazandırmak üzere kitaplaştırıyor." dedi.

Türkiye'den de yoğun katılım talebi olduğunu dile getiren Turgut, bu konuda bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; ''Türkiye'den yarışmaya katılmak isteyen çok sayıda şair var. Yarışmayı düzenlememizdeki asıl amaç; Avrupa'da Türkçe'yi yaşatmaktır. Bu amaç ışığında bakılırsa, Türkiye'den şair kabul etmemiz hem anlamsız olur hem de haksız bir rekabet ortamı yaşanmış olur. Dolayısıyla, Türkiye'den katılmak isteyen şairlerin bizi anlayışla karşılamalarını umuyoruz.''

Yarışmanın sonuçları Platform ve Kadın Dergisi'nin  Mayıs  sayısında ilan edilecek. İmkân olursa bir şiir programı organize edilecek ve derece alanlara bu programda ödülleri verilecek.
Şiirlerin gönderileceği adresler :

E Posta: siiryarismasi@platformdergisi.com
Posta adresi:
Postbus 90460
1006 BL Amsterdam
HOLLANDA

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük