Seçim Sonuçları 2023

Bahar Öztan kansere karşı savaş veriyor

Bahar Öztan kansere karşı savaş veriyor
17 Aralık 2015 Perşembe, 12:09 Yeşilçam’ın ‘Gamzeli Güzeli’ lakabıyla tanınan oyuncu Bahar Öztan (53) şu sıralar hayatının en zor günlerini geçiriyor. Üç ay önce doktorların, yumurtalık kanseri teşhisi koyduğu Bahar Öztan tedavi gördüğü hastanede ilk kez objektiflere yansıdı.

Oyuncu, 20 yıldır hayatını devam ettirdiği Bodrum'da üç ay önce karnındaki geçmeyen şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvurdu. Öztan, Bodrum'da farklı birçok hastane ve doktora göründükten sonra geldiği İstanbul'daki bir hastanede doktorlardan aldığı kötü haberlerle sarsıldı.GERİDE BIRAKTIĞIMIZ AY AMELİYAT OLDU

Yumurtalık (over) kanseri koyduğu oyuncu, vakit kaybetmeden 26 Kasım'da bıçak altına yatarak, ameliyat oldu. 9 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra uyandırılan Öztan, hastanedeki tedavisinden sonra taburcu edilerek evine gönderildi. Tedavisinin sürdüğü hastanede önceki gün objektiflere yansıyan oyuncu, yaşadığı zor günleri tevekkül ederek atlattığını anlatıp "Karnımdan tam dört kilo sıvı çıkarmışlar.

Zor bir ameliyattan doktorlarımın sayesinde çıktım, eski sağlığıma kavuşmak için tedavim sürüyor. Şimdi 21 günde bir kemoterapi tedavisine başlayacağız. Hiç 'Neden ben?' diye sormadım. Demek ki bu benim sınavımmış ve buradan daha güçlü çıkacakmışım" diye konuştu.

KANSERİ YENEN ÜNLÜLER

Pozitif düşündüm

Filiz Akın, 2002'de burun ve ağız arkasındaki bir tür kanser olan nazofarenks kanseri teşhisinden sonra uzun süre tedavi oldu. Sanatçı hastalığı moralini yüksek tutarak komik tarafından almaya çalışarak atlatmış.

Kendime 'Aferin sana' diyorum

Meme kanserini yenen Vahide Perçin "Kanserle savaşta umut çok önemlidir. Moralimi bozmadım. Hastalıktan korkmamak gerek. Kendimi zaten severim ama kanserden sonra daha çok sevmeye başladım. Kendime bakıp 'Aferin sana Vahide' diyorum" diye konuşuyor.
Erken teşhis çok önemli

Meme kanserini yenen Oya Başar'ın sol göğsünün yarısı ve lenfleri alındı. Sağlığını hep ihmal ettiği için teşhisin üçüncü derecede konduğunu söyleyen Başar, "Saçlarımın dökülmesi hiç önemli değil. Erken teşhis çok önemli, lütfen doktora gidip kontrolleri yaptırın" diyor.

En çok oğlunu göremediğine üzülmüş
Tiroit kanseri tedavisi gören Arzum Onan bir ay boyunca evde kimseyi görmeden ve hiç dışarı çıkmadan yaşadığı dönemde en çok oğlundan ayrı kaldığı için etkilendiğini söylüyor.

Kontrolleri ihmal etmeyin

Meme kanserini erken teşhisle yenen Nilüfer "Kanser olmak, zorlu bir sınavdan geçmek gibi... Kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Erken teşhis çok önemli... Moralinizi sakın bozmayın" diyor.

Doktoruma güvendim
Meme kanserine yakalanan Deniz Uğur, uzun süren mücadeleden galip çıktı. Ünlü oyuncu, doktoruna güvendiğini ve sevenlerinin desteğiyle hastalığı atlattığını söylüyor.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük