Seçim Sonuçları 2023

Berlusconi yatağı değiştirdi

Berlusconi yatağı değiştirdi
27 Şubat 2010 Cumartesi, 10:08 Yatak odası aktiviteleri geçen yıl manşetleri fazlasıyla işgal etmiş olan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi kendisine yeni bir yatak aldı

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, vaktiyle, Fransız general ve imparator Napolyon Bonapart'a ait olan antika bir yatak satın adlı. İtalyan lider daha sonra üzerinde bir tentesi, karyola direklerinin üzerinde kartal başları olan bronz parçalı yatağın genişletilmesini istedi.

Berlusconi yatağı arkadaşı Annamaria Quattrini'nin Roma'daki antika mağazasından satın aldı. Quattrini yatağın fiyatını açıklamadı, fakat 'paha biçilemez' diye niteledi.

Berlusconi 2006'da televizyondaki bir röportajında, "Bir tek Napolyon benden daha fazlasını yaptı, ama ben en azından ondan daha uzunum" demişti.
Geçen yıl eşi Veronica Lario da Berlusconi'nin Napolyon'dan ilham aldığını söylemişti

Antikacı Quattrini haftalık Novella 2000 dergisine, "Silvio çok yakın bir dostum. 25 yıldır tanışıyoruz. Dükkanıma villassı için bir masa almak için geldiğinde tanıştık. Düzenli olarak buraya gelir. Ona sattığım en önemli parçanın, Napolyon'a ait olan yatak olduğunu söyleyebilirim... Umarım o yatakta tatlı rüyalar görüyordur. Ama ilk tartışmamız da bu yüzden oldu. Çünkü yatağın genişletilmesini istedi. Ben de birini buldum. Sonra istediği gibi olmazsa yatağı oğluna vereceğini söyledi. Ben de istediği gibi olacağını ve olmazsa çekini geri vereceğini söyledim. Yatak teslim edildiğinde çok memnun olduğunu söyledi ve beni öptü" diye konuştu.

Ancak Berlusconi'nin makamından yapılan açıklamada İtalyan liderin böyle bir yatak satın aldığı iddiaları reddedildi. Berlusconi ailesine ait il Giornale gazetesi ise satın almayı doğruladı ve yatağın Berlusconi'nin Milano yakınındaki Lesmo'da bulunan yeni evi için olduğunu duyurdu.

Roma'dan adını açıklamak istemeyen bir Napolyon uzmanı "Eğer Berlusconi 200 yıllık o yatağı gerçekten değiştirdiyse dehşete düştüm" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kadınlara düşkünlüğü başına dert açan Berlusconi'nin geçen yıl manşetleri işgal eden seks skandalının merkezinde de bir yatak vardı. Ama bu yatak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından hediye edildiği söylenen bir yataktı. Eski eskort kızı Patrizia D'Addario bu yatakta Berlusconi ile birlikte olduklarını açıklamış ve kaydettiği ses kayıtlarını yayınlamıştı.

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin son gözdesi, uğradığı saldırı sonucu kırılan dişlerini yaptırdığı eski şov kızı Nicole Minetti oldu. Minetti, Berlusconi'nin parti listesine girdi.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük