CHP'li Ömer Günel'den Ergün Poyraz hakkında suç duyurusu! Ergün Poyraz: ''Ömer Günel beni PKK'lılara dövdürttü''

CHP li Ömer Günel den Ergün Poyraz hakkında suç duyurusu Ergün Poyraz: Ömer Günel beni PKK lılara dövdürttü
15 Nisan 2022 Cuma, 08:46 CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, darbedilen yazar Ergün Poyraz hakkında suç duyurusunda bulundu. Günel, Poyraz'ı dövdürtmekle suçlanıyordu.

Yazar Ergün Poyraz'ın kendisini darbetmettirmekle suçladığı Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Poyraz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.



POYRAZ'IN, BELEDİYEDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARI

Ergün Poyraz yoğun bakımdan çıkar çıkmaz, saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel hakkında yolsuzluk iddialarında bulunmuştu. Yazar Poyraz, Kuşadası Belediyesi'nin 750 milyon TL'lik mıcır ihalesinin yanı sıra 4 milyon harcanan bir tesisin 900 bin liraya satıldığı, ayrıca kitap fuarı, Güvercin Festivali ve dilencilerin şehir dışına çıkarılması gibi birçok faaliyetlerde harcanan paralarla ilgili yaptığı açıklamanın ardından saldırıya uğradığını kaydetti.



CHP'Lİ GÜNEL KENDİSİNİ SAVUNDU

Belediye Başkanı Günel, Poyraz'ın, "Beni PKK'lılar dövdü, Belediye Başkanı Ömer Günel dövdürttü" dediğini anımsatarak, Poyraz'ın ifadelerinin ciddi bir suçlama olduğunu ifade etti.

Günel, Poyraz'ın iddiasını ispat etmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ergün Bey'in yaptığı açıklamalar sebebiyle kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum. Bunlar çirkin iftira ve çirkin cümlelerdir. Kendisinin elinde ne bilgi ne belge varsa getirip hepsini yargı makamlarına teslim etmelidir. Kuşadası Belediyesi ve şahsım bu kadar basit ve altında ne olduğu bilinmeyen iddialarla karalanmayacak kadar kıymetlidir."



ERGÜN POYRAZ'A KORKUNÇ SALDIRI

Ergenekon davasında yargılanan ve  6 yıl 9 ay Silivri Cezaevi'nde tutuklu kalan yazar Ergün Poyraz, 11 Nisan'da Davutlar Mahallesi'ndeki evinin önünde çok ağır bir şekilde darbedilmiş, ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. 12 Nisan'da olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen 6 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerden T.B. ve Z.B'nin ilçede faaliyet gösteren bir inşaat firmasının yöneticileri olduğu belirtilmişti.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Saldırganlar kaçarken, tekme ve yumruk darbeleriyle yaralanan Poyraz, ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Başında çatlak olan Poyraz, yoğun bakıma alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarından saldırganların kaçtığı otomobilin plakasını tespit etti. İstanbul plakalı otomobilden yola çıkan polis, gece boyu yaptığı operasyonlarla bir inşaat firmasının sahibi Turan B., kardeşi Zana B. ve şoförü Vural Ç.'nin de aralarında bulunduğu 6 kişiyi dün gözaltına aldı. Şüphelilerin polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.
 

"750 MİLYONLUK MICIR İHALESİ İÇİN DİLEKÇE VERDİM" "O KADARLIK MICIRLA BURADAN AYA YOL YAPARSIN"

Şüphelilerin polisteki işlemleri sürerken, yoğun bakımdan çıkan Ergün Poyraz, saldırı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Yazar Poyraz, 29 Mart'ta Kuşadası Belediyesi'nin 750 milyonluk TL'lik mıcır ihalesi için bilgi edinme formu verdiğini belirterek, "O kadarlık mıcırla buradan aya yol yaparsınız. İhalenin süresini de 300 gün olarak belirlemişler. Tabi 500 gün geçti ortada yarım kilo mıcır yok. Firmanın mıcır dökmediğini, bu konuda ne yapmak istediklerini sordum. 'Bu firma hiçbir şey yapmamasına rağmen halen neden ihale veriyorsunuz' diye de sordum. Önceki gün yine belediyeye bilgi isteme dilekçesi yolladım.

Firmanın sosyal medyasına girdiğiniz zaman 20 takipçisi var, birisi Ömer Günel. Belediyeye ait 4 milyon harcanan bir tesisi, bu firmaya 900 bin liraya satmışsınız. Bu nasıl alışveriştir? 6 milyonluk başka bir ihale vermişsiniz. Bu ihaleyi verdiğiniz adreste folklor ekibi gözüküyor. Davutlar Mahallesi yolunu 21 milyona ihaleye vermişsiniz ama birkaçı dışında bütün araçlar belediyeye ait. 2021 yılında kitap günleri için 300 bin lira harcandığı faaliyet raporunda var. 'Kitap günlerini ben yaptım' dedim. Güvercin Festivali için 1 milyon 600 bin lira harcanmış. Ama bunu parasını Özlem Çerçioğlu verdi. Sonra, 'Festival için kasadan bir kuruş para çıkmadı' diye açıklama yaptınız. O zaman bu parayı nereye harcadın. 'Dilencilerin şehir dışına çıkarılması için 1 milyon 800 bin lira para harcadık' demişsiniz, 'Bu dilencileri tatile mi yolladınız' dedim. Hawaii'ye tatile yollasan bu kadar para harcanmaz. Güvercin masaya (Belediyede şikayetlerin yapıldığı birim) gelen dilekçelerin ilgili yere ulaştırılması için 2 milyon yazmışlar. İlgili yerler üst katlarda, asansörle çıkıp verecekler.' 2 milyon harcama nereden çıktı' dedim. Bunun dışında birçok yolsuzlukları var. Bunları hatırlattım akşam da bu olay oldu" dedi.

"BELEDİYEYE VERDİĞİM İKİ DİLEKÇE GÖZALTINA ALINAN FİRMA YETKİLİLERİNİN EVİNDE ÇIKTI"

Kuşadası Belediyesi ile ilgili iddialarını sürdüren Poyraz, belediye verdiği iki dilekçenin de gözaltına alınan firma yetkililerinin evinden çıktığını belirterek, şöyle devam etti:
"Belediye Başkanı yaptığı açıklamada şirket sahibini tanımadığını söylüyor. 15 ihale verdiğin şirket sahibini nasıl tanımazsın? Araç ihale yolsuzluğu çok büyük. İçişleri Bakanlığı'nın el atması lazım. Hele mıcır ihalesine İçişleri Bakanı el atmıyorsa bunda bir iş var. Bu kadar yolsuzluğu duyulan kişiye neden kimse bir şey demiyor. Bana saldıranları daha önce hiç görmedim."

 

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük