Denize dalıyor günde 5 bin TL kazanıyor

Denize dalıyor günde 5 bin TL kazanıyor
14 Ocak 2022 Cuma, 19:04 Denizci Hüseyin Ardıç, yaşamını özel yat kaptanlığı ve dalgıçlık yaparak kazanıyor. Yıllardır ekmeğini denizinin sularından çıkartan "deniz adamı" gençlere ve girişimcilere çağrıda bulundu.

Hayat pahalılığı, geçim derdi, işsizlik, gelecek endişesi ve pandemi her vatandaşın korkulu rüyası! 

Yıllardır Marmaris'te özel yatlarda kaptanlık ve dalgıçlık yaparak yaşam kavgası veren Eskişehirli Hüseyin Ardıç'ın yaşamında bu endişe ve korkulara yer yok.

Haberdukkani.com'a konuşan Hüseyin Ardıç, "Özellikle gençlere seslenmek isterim, kahvehanelerde okey oynayarak kendilerine bir gelecek sağlayamazlar, başkalarının yanında çalışarak bir şey elde edemezler. Günümüz dünyasında her birey ekonomik özgürlüğünü kazanmak zorundadır. Ekonomik özgürlüğe sadece "özgün girişim" otobanında yol alan ulaşılır" diyor.

"Ben, 45 yaşındayım, özel bir yatta maaşlı olarak kaptanlık yapıyorum. Kendime kalan zamanlarda her fırsatta denize dalıyor balık yakalayıp satarak ek gelir sağlıyorum. Teknelerin bakım ve onarım işlerini üstleniyor yine ek gelir elde ediyorum.

Dalarak yakaladığım deniz canlılarından günde 5 bin TL para kazanıyorum. Üstlendiğim diger işlerden de para kazanıyorum. Maaşımla ailemin geçimini temin ederken, diğer gelirlerimi de doğru yatırımlarda değerlendiriyor, olanaklarıma uygun girişimlere atılmaktan çekinmiyorum. Çevremde bir çok insana da ayrdımcı olmaya çalışıyorum. Uzun sözün kısası gençlerimiz denizden servet kazanabilirler" diyor.

Yılların "deniz adamı" Hüseyin Ardıç, "İşin sırrı sadece çalışmak değildir. Zamanı ve koşulları doğru yorumlamak da gerekir. Para kazanmak zor değildir, zor olan kazanılan parayı doğru yatırımlarla artı değere dönüştürebilme girişiminde bulunulmaz ise para kar gibi erir. Ben birikimlerimle çiftlik kurdum, şimdi bu yatırımımdan da daha olumlu sonuçlara ulaşabilme çabasındayım. Bana bütün bunları deniz verdi. Üç yanımız denizlerle kaplı, gençlerimiz ve genç girişimcilerimiz bilsinler ki, servet ve bereket denizlerde onları bekliyor" şeklinde konuştu.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük