E-Pazar'da yeni dönem

E Pazar da yeni dönem
24 Mart 2010 Çarsamba, 12:03 Müşteri ve firma arasında tamamen özel ve yüzde yüz sonuca götüren bir interaktif pazarlamanın ayrıntılarını merak ediyor musunuz? E-pazarlamanın ilerici firması Posta-tr bütün ayrıntıları anlatttı.

Posta-tr KENDİSİNİ ANLATTI:

Neden Feedback (geri dönüş) uygulamasını geliştirdiniz?

Email alıcılarının en büyük sıkıntılarından biride karşılarında muhattab bulamamaları, Doğrudan kişiye hitab eden mailleri göndermek insanların daha çok ilgisini çekiyor, biz bütün müşterilerimize kişiselleştirmeyi yapmaları konusunda baskı yapıyoruz. Yanlızca bu sektörde değil, aklınıza gelebilecek her sektörde kişilerin, kendilerine bizzat ilgi beklediklerini, o mailin yanlızca kendisine gönderilmiş hissettmelerinin önemini vurguluyoruz.  Gel gelelim üyelerin bir sıkıntısı olduğunda tek yapabilecekleri cevap yazmak, ona da tabii bakan olursa güzel. Telefon ile arayabilirler ama bunu elektronik ortamda yapmayı tercih ediyorlar. Posta-tr olarak müşterilerimizin bu ihtiyacını gördüğümüz için feedback uygulamasını geliştirdik. Müşterimiz bakmasa bile, zorla kendisine baktıran bir yazılım. Bakın üyeniz böyle düşünüyor, üyeniz sizin onu aramanızı istiyor diyoruz. Böylelikle bir üyeden %100 geri dönüş alıyoruz.

VERİ İŞLEME

Bir müşteri veritabanı ne kadar güzel dizayn edilsede, belli başlı hataların önüne geçmek mümkün değil. Posta-tr olarak her yanlış datanın, kaybedilmiş bir müşteri olduğunu düşünüyoruz. Otomatik data düzeltme modülünü bu sebeple açmıştık. Hiç bir zaman yanlızca gönderi yapılıp çıkılan bir yapı olmasını istemedik.Posta-tr sistemine giren müşteriler birkaç dakikada işlerini halledip sonrasında uzun süre yapılarını inceliyorlar. Her detayı görmeleri için çok uzun zaman harcadık.

RAPOR TAKİP MODÜLÜ

Elbette gerek rakiplerimiz gerekse bu konuda basitte olsa birşeyler geliştirmiş yazılımcı arkadaşlarımız, müşterilerine bir panel sunup oradan belli başlı raporları sunuyor müşterilerine. Fakat onca yoğunluğun arasında girip raporlara bakamadıkları oluyor. Posta-tr ile bu raporları bütün müşterilerimize ücretsiz olarak göndermeye başladık. İstedikleri gibi zamanlıyorlar ve zamanı gelincede yanlızca bir link tıklayıp sonuçlarını görebiliyorlar.

PEKİ YA E-PAZARLAMA

Herşeyden önce e-pazarlama konusunda bir bitiş çizgisinin olduğuna inanmıyoruz. Piyasada gördüğümüz en büyük eksik, tekniğini geliştirmektense pazarlamasını geliştiren firmalar. Türkiye e-pazarlama konusunda çok güzel yollar kat etti ancak belli bir doygunluğuna ulaşan firmalar bir müddet sonra sistemlerini geliştirmektense satışa odaklı çalışmayı tercih ediyorlar. E-Pazarlamada kalite anlayışının tam olarak yerleşmediği ve bu pazarın daha çok arkadaşlık ilişkileri&ikili ilişkiler ile yürüdüğünü görüyoruz. Herşeye rağmen kendimize sürekli sorduğumuz bir soru var "daha çok ne yapabiliriz". Bulduğumuz zaman ise, var olanı satmayı bırakıp yeniye odaklanıyoruz çünkü Posta-tr kendi kendini satan bir ürün.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük