Emniyet kendisini 'Afgan, Pakistanlı' gösteren operasyon hesaplarına operasyon yapacak

Emniyet kendisini Afgan Pakistanlı gösteren operasyon hesaplarına operasyon yapacak
03 Mayıs 2022 Salı, 17:43 Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kendilerini 'Afgan, Pakistanlı' olarak tanıtan ve iç karışıklığa sebebiyet veren hesaplar hakkında inceleme başlatıldığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medyada kendilerini Afganistanlı, Pakistanlı mülteci olarak tanıtıp halkı galeyana getirecek paylaşımlar yapan hesaplar hakkında soruşturma başlattığını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama tam olarak şu şekilde:

'SANAL DEVRİYE GEZİLİYOR'

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlarla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında sosyal medya platformlarında açık kaynaklardan kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntüler ile kendilerini "Afgan, Pakistanlı" hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karşılık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görüşmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır. Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir.

    Kendilerini "Afgan, Pakistanlı" hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla ''operasyon hesapları'' tarafından yapılan dezenformasyon içerikli paylaşımlar hakkında pic.twitter.com/uzVnXNgeSD
    — Türk Polis Teşkilatı (@EmniyetGM) May 3, 2022

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük