Seçim Sonuçları 2023

Emniyet’ten Fatih Altaylı’nın ‘e-Devlet hacklendi’ iddiasına yalanlama: Suç duyurusunda bulunulacak

Emniyet ten Fatih Altaylı nın e Devlet hacklendi iddiasına yalanlama: Suç duyurusunda bulunulacak
01 Mayıs 2022 Pazar, 08:15 Emniyet Genel Müdürlüğü, e-Devlet sisteminin hacklendiği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Emniyet, kişisel ve kurumsal verilerin çalındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Konuyu köşe yazısına taşıyan Fatih Altaylı hakkında da suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son günlerde sosyal medyada e-Devlet sisteminin hacklenerek kişisel verilerin ele geçirildiği iddiasının gündemde tutulmaya çalışıldığı belirtildi.

Gazeteci Fatih Altaylı'nın bugünkü köşe yazısında aynı konuya değindiği aktarılan açıklamada, Altaylı'nın daha önce yapılan açıklamaların aksine e-Devlet sistemindeki kişisel ve kurumsal verilerin çalındığı iddialarını dile getirerek kamuoyunda dezenformasyon yaptığı ifade edildi.

ALTAYLI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"e-Devlet sistemine yetkisiz erişim yapılarak sistemde bulunan verilere erişilmesi ve çalınması kesinlikle söz konusu değildir. Konu ile ilgili olarak bir dolandırıcılık şebekesinin, bazı bireysel kullanıcıların şifrelerini ele geçirerek elde ettiği bilgiler üzerinden dolandırıcılık yapmaya çalıştığı görülmüştür. Yapılan çalışmalar neticesi 3 şahıs hakkında adli işlemlere başlanmış olup konu hassasiyetle takip edilmektedir. Ayrıca resmi kurumların konuyla ilgili yaptığı açıklamaların aksine kamuoyunu yanlış bilgilendiren ve yönlendiren gazeteci Fatih Altaylı hakkında da suç duyurusunda bulunulacaktır."

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük