Seçim Sonuçları 2023

Fakirler için vakıf kuracak

Fakirler için vakıf kuracak
20 Ocak 2010 Çarsamba, 01:03 Sanatçı Gülben Ergen, kuracağı vakıf ve internet sitesi aracılığıyla fakir çocuklara eğitim desteği sağlayacak.

Ergen, "Çocuklarımla aynı şartlarda olmayan çocuklara yardım edeceğim" dedi. Ergen'in ilk hedefi ise başta Doğu Anadolu olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında fakir çocukların eğitileceği anaokulu yaptırmak.

Enerjisini tamamen bu işe verdiğini belirten Ergen, internet sitesini ziyaret edecek hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi. Gülben Ergen önceki aylarda Mardin'in adı katliamla anılan Bilge köyüne giderek minik öğrencilere, vitamin, giyim ve kırtasiye yardımı yaptı. Gördüklerinden etkilenen sanatçı, İstanbul'a döner dönmez yardım kampanyası hazırlığına başladı.

Bugüne kadar çok sayıda yardım kampanyasına katıldığını ifade eden Ergen, şöyle konuştu: "Anne olduktan sonra özellikle küçük çocuklara karşı daha da hassaslaştım. Benim çocuklarım gibi şanslı olmayan çocuklar var. Hele cocukların sıkıntılarını yakından görünce harekete geçme kararı aldım. Bundan sonra, kendi kuracağım vakıf aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşacağım" dedi.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük