Fikret Bila talimatla mı yazdı?

Fikret Bila talimatla mı yazdı?
19 Eylül 2023 Salı, 11:41 Gazeteci Fatih Altaylı, CHP yönetimine ağır eleştirilerde bulunarak Genel Başkanlığa aday olduğunu açıklayan ve kurultaya kadar Grup Başkanı görevinden istifa etmediğini duyuran Özgür Özel'i eleştiren HalkTV yazarı Fikret Bila'ya isim vermeden göndermede bulunarak, "Genel Başkan'a istifa et diyen yok, bu 'Remora'ya bunu yazdıran elbette ki, genel başkan ve çevresi" diye yazdı.

"Başta CHP olmak üzere muhalefetin AKP'nin kötü birer kopyası" olduğunu savunan Altaylı, CHP medyasının da AKP medyasından farklı olmadığını söyledi.Büyük balığı takip eden Remora balıklarına benzetme yapan Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Türkiye'deki siyasete bu Remoralar gibi vantuzları ile yapışmış bir grup sözde gazeteci var.

Bunlardan biri 'Özgür Özel madem aday. O zaman partideki görevinden istifa etsin' buyurmuş. Görev dediği 'Grup Başkanlığı'. Parti Kurultay'a giderken en etkili konumda olan genel başkana 'İstifa et' diyen yok. O kalsın. Ama Özgür Özel etsin. Bu 'Remora'ya bunu yazdıran elbette ki, genel başkan ve çevresi.

Hani şu 'Partili Cumhurbaşkanı olmaz' dedikten sonra 'Seçilirsem partimden istifa etmeyeceğim' diyen. Bırakın partisinden istifa etmeyi 'Cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olamaz' dedikten sonra 'Seçilirsem genel başkanlığı uhdemde tutmaya devam edeceğim' diyen ilke fukarası genel başkan ve çevresi."

Yazının tamamı için tıklayın.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük