Seçim Sonuçları 2023

Gazeteci Haskoloğlu'na gözaltı

Gazeteci Haskoloğlu na gözaltı
19 Nisan 2022 Salı, 14:54 Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, "Kişisel bilgileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek" iddiasıyla gözaltına alındı.Haskoloğlu, 'devlete ait sitelerden kimlik ve adres verileri sızdırıldı' iddiasıyla ilgili paylaşım yapmıştı.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre; İçişleri Bakanlığı, Twitter adresi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ın fotoğraf ve bilgilerinin olduğu kimlik kartlarını paylaştığı gerekçesiyle gazeteci İbrahim Haskoloğlu hakkında şikayette bulundu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da bu şikayetin ardından 12 Nisan'da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımı gerekçe göstererek gazeteci İbrahim Haskoloğu hakkında soruşturma başlattı. "Kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Haskoloğlu hakkında gözaltı kararı verildi.Gazeteci Haskoloğlu, dün akşam Üsküdar'daki evinde gözaltına alındı. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Haskoloğlu, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, yaklaşık 2 ay önce kendisine ulaşan bir hacker grubunun e-devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediklerini öne sürmüş, bu konuyla ilgili kendisiyle bilgiler paylaştıklarını iddia etmişti. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 'kimlik ve adres verileri sızdırıldı' iddiasını yalanlamıştı.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük