Kelepirci 60

Gaziantep'te hamile tilkiyi öldürüp direğe astılar!

Gaziantep te hamile tilkiyi öldürüp direğe astılar
25 Mart 2021 Perşembe, 05:42 Gaziantep'te bir tilkinin başından vurularak öldürüldüğü ve direğe asıldığı tespit edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ise olayla ilgili inceleme başlattı.Gaziantep'te bir tilkinin başından vurularak öldürüldüğü ve direğe asıldığı tespit edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ise olayla ilgili inceleme başlattı.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesine bağlı Başpınar Mahallesi girişindeki demir elektrik direğine asılı halde öldürülmüş bir hamile tilki bulundu.

Mahalleli tarafından bulunan tilkinin başından vurulduğu ve kuyruğunun kesildiği belirlendi.

Mahalleli tilkinin karnındaki yavrusu ile birlikte öldürüldüğünü iddia ederken, hayvanseverlerin tepkisi üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından inceleme başlatıldı.

Hayvan Hakları Savunucusu ünlü Aktivist Paris, "İnsanların düşüncesizlikleri, duyarsızlıkları, sergiledikleri vahşet ve acımasızlıkları karşısında dehşete kapılıyoruz. İnsanların "mutyasyona" uğradıklarını düşünüyoruz, çünkü, birbirlerine de aynı vahşeti uyguluyorlar. İnsanlığın kendilerine çekidüzen vermeleri gerekiyor." şeklinde açıklamada bulundu.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük