Gültekin Çizgen & Hünername

Gültekin Çizgen Hünername
15 Mayıs 2022 Pazar, 21:58 “HÜNERNÂME“… Serginin adından “HÜNERLİ”, soyadından “ÇİZGEN”, çok yönlü, üretken çağımızın çelebi Hazerfeni Gültekin Çizgen‘in resim sergisi MAJİ Art Gallery‘de açıldı.

Sanatçı bu yıl içinde, ilk sergisini 4 Nisan'da Ayşe Takı Sanat Galerisi'nde "Mavi & Beyaz LAKLAKAN" Camaltı resimleri ile açmıştı.Çağımızın çelebi mizaçlı Hazerfen'i Gültekin Çizgen, sık sık "Yavaşlarsam düşerim." der. Üretmeden yaşamaktan hiç hoşlanmayan sanatçıdan bu yıl içinde yeni sergiler göreceğiz.Serginin Bülteninde :

"Hünernâme, kadim sanat geleneği içinde sanatçıların olgunluk çağında ürettiği toplu çalışmalara verilen isimdir. Gültekin Çizgen; tuval resimleri, heykeller ve kinetik salkımlardan oluşan yeni çal

Gültekin Çizgen, karışık tekniğin tüm olanaklarını zorlayarak biçimlenmiş figürlerini, keçe, ahşap, aynalı pleksi gibi ayrı ayrı malzemeleri işleyerek yıllar içinde geliştirdiği resim diliyle plastik duyarlılığa ulaşıyor.

Ülkemizin büyük kültür mirasıyla ilişkilendirdiği sanatsal üretimiyle Gültekin Çizgen, yarım asrı aşan birikim ve çabalarıyla sanat çevresine yol gösteriyor. 64 yıllık sanat geçmişiyle, çok yönlü sanat uygulamalarıyla bir Hezarfen olarak bilinen Gültekin Çizgen'in fotoğraf, illüstrasyon, sanatsal cam, cam heykel, çağdaş meşk - tapestry (duvar halısı) duraklarına uğrayarak sürdürdüğü sanat yolculuğunun Hünernâme sergisi ile yeni bir boyuta ulaştığı görülüyor." denildi.

Sergi 31 Mayıs'a kadar izlenebilir.MAJİ Art Gallery

Adres : Valikonağı Caddesi Sinoplu Şehit Cemal Sokak No: 4/B Teşvikiye / İstanbul.

Tel: 0212 230 33 00

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük