Kelepirci 60

Hani her şey çok güzel olacaktı?

Hani her şey çok güzel olacaktı?
24 Ekim 2021 Pazar, 05:53 Sloganlar kulağa hoş gelir ama zaman geçtikçe menzil dışı kalırlar amaca ulaşamazlar. Eskidikçe silikleşip yok olurlar.

Sloganlar kulağa hoş gelir ama zaman geçtikçe menzil dışı kalırlar amaca ulaşamazlar. Eskidikçe silikleşip yok olurlar.

Ekrem İmamoğlu, İstanbul'a yepyeni sorunlar yaratmayı sürdürüyor. Her şeyin çok güzel olacağı umuduna kapılan İstanbullular, her şeyin her geçen gün çok daha berbat olduğunu yaşıyarak görüyorlar.

Koskoca bir dünya kenti İstanbul'un "Her şey çok güzel olacak" sloganına kurban edilmiş olması ne kadar acı...

İstanbul'un kurumundan yanına yaklaşılamayan bir Belediye Başkanı ile temsil ediliyor olması bile başlı başına bir tez konusu olarak duruyor akademisyenlerin karşısında...Günümüz CHP'lileri Atatürk'ün tarihi fotoğraf karelerine bakıp hiç mi  ibret almazlar? Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hangi fotoğraf karesinde vatandaşlarının karşınında  kasım kasım kasıldığını gösterebilirler. Atatürk'ün vatandaşlarıyla birlikte çekilmiş "kibir" yansıtan tek bir fotoğraf karesi yoktur. Bu gerçek çok öğreticidir. Fakat İmamoğlu'nun her fotoğraf karesi "kibir" yansıtıyor!

Olabilir; kibirli kişilik de bir insanlık halidir! Ancak İstanbul'un kronik sorunlarına yenilerini eklemek beceriksizliktir.

Beşiktaş trafiği neden felç?
İmamoğlu, bu soruya yanıt veremiyor; vatandaş trafikte sinir krizleri geçiriyor!
Mecidiyeköy'e "makyaj" komedisi tam anlamıyla ibretlik! Mecidiyeköy meydanında vatandaş egzos gazlarını soluyarak kitap okuyacak, sanat galerisi gezecek (!) Görsellik tamam da işlevsellik ve akılcılıktan ne haber!

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük