Harlequin Şirketleri Türkiye'de

Harlequin Şirketleri Türkiye de
04 Şubat 2010 Perşembe, 21:56 114 ülkede 28 farklı dilde yayınlanan, her saniye dört kitabı satılan, dünyanın en çok satan romanlarının yayıncısı Harlequin Şirketleri, uluslararası ağını genişletme projesinin ilk adımı olarak Türkiye'yi seçti.

Tüm dünyada milyonlarca kadına romantizm, tutku ve aşk dolu kitaplarla ulaşan Harlequin yayınları artık Türkiye'de. 2010 yılında uluslararası operasyonlarını artırmayı hedefleyen, kuruluşundan beri toplam 5.8 milyar kitap satan Harlequin yayınları bu hedef doğrultusunda ilk durak olarak Türkiye'yi seçti.

NewYork Times, USA Today ve Publishers Weekly gibi yayınların en çok satanlar listelerinde sadece 2009 yılında 176 kitabı bulunan Harlequin yayınları, aşk ve ilişkiler üzerine romanların yanı sıra, tarih, macera, korku ve psikolojik gerilim romanlarıyla da kadınların en çok takip ettiği yayınevi unvanına sahip. Romanlarıyla milyarlarca kadını farklı bir okuma dünyasına götüren Harlequin, geçtiğimiz yıl diyet, sağlık, egzersiz ve ilişkiler üzerine yayınlamaya başladığı kitaplarla da tüm dünyada büyük ilgi gördü.

Harlequin Şirketler Grubu CEO'su Donna Hayes konu ile ilgili olarak, "Kadın okuma yazma oranı yüksek olan ve hızla büyüyen bir pazarı teşkil eden Türkiye'de yıllardan beri Harlequin yayınlarına sadık bir okuyucu kitlesi mevcut. Burada hayata geçireceğimiz operasyon ile daha da fazla Türk kadınına kitaplarımız ile ulaşacağımızı bekliyoruz" açıklamada bulundu.

Harlequin Şirketler Grubu Denizaşırı Ülkeler Başkan Yardımcısı Stephen Miles ve üst düzey Harlequin yöneticileri, Türkiye'yi ziyaret ederek bu operasyona verdikleri önemi anlattı. Stephen Miles, Türkiye'deki faaliyetleri ile ilgili olarak, "Harlequin Türkiye olarak çok başarılı bir işe imza atacağımızı düşünüyorum.

Biz kadınların ne okumak istediklerini biliyor ve yıllardan beri bu sektörde edindiğimiz tecrübeyi Türkiye'ye de aktarmak istiyoruz. Başarılı yazar kadromuz tarafından hazırlanan uluslar arası bestseller romanlarımız ile bunu başarabileceğimizden eminim" diye açıklamada bulundu.

Bütün çeviri, yazı işleri ve baskı işlemlerini Türkiye'de gerçekleştirilecek olan ve danışmanlığını EKİP S.A.'nın başkanı Arda Gedik'in yaptığı "Harlequin Türkiye", ilk aşamada ülkedeki gazete büfeleri ile sınırlı olan mevcut satış noktalarını büyük kentlerdeki süpermarketleri, hipermarketleri ve kitap dükkanlarını kapsayacak şekilde genişletecek. Harlequin'in her ayın 1'inde ve 15'inde kadın okuyucularına yönelik yeni romanlar yayınlıyor olacak.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük