Kelepirci 60

''Kalıcı barış için ortam bugün hiç olmadığı kadar elverişli''

 Kalıcı barış için ortam bugün hiç olmadığı kadar elverişli
26 Ekim 2021 Salı, 16:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri) Kalıcı barışın sağlanması ve özlenen normalleşme yönünde ilerlenmesi için ortam bugün hiç olmadığı kadar elverişlidir." dedi.
26.10.2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na inen ilk devlet başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu uçak, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptı.

26.10.2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zengilan Akıllı Tarım Kampüsü temel atma törenine katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zengilan Akıllı Tarım Kampüsü temel atma törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Birinci Ağalı Köyü'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmasında, "Gün gelecek Zengezur'dan çıkıp İstanbul'a kadar gidebileceğiz ve bölgenin transit lojistik merkez olma konumu perçinlenecektir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Azerbaycan ile samimi bir irade ortaya koyması halinde Türkiye'nin Ermenistan ile olan ilişkilerinin normalleşmesinin önünde engel kalmayacaktır." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Azerbaycan'ın komşularıyla ilişkileri) Sınırların belirlenerek karşılıklı tanınması zaruri. İyi komşuluk ilişkilerinin temelini bu anlayış oluşturmaktadır." dedi.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük