Seçim Sonuçları 2023

Kurt kız

Kurt kız
29 Ocak 2010 Cuma, 11:35 ABD'de yaşayan genç bir kız, çocukluğunda geçirdiği travma yüzünden kendisini bazen kurt bazen de köpek zannediyor. Ölü köpeklerin kafataslarını biriktirmekten hoşlanan genç kız, resimlerinin internete düşmesi ardından tedavi altına alındı.

Köpeklere, özellikle de kurtlara olan sevgisi anormal boyutlarda olan genç kız, tüm hayatını bu saplantısına göre düzenlemiş durumda. 18 yaşındaki genç kız, sürekli olarak kuyruk ve tasma takıyor çünkü sokağa çıktığında, birilerinin tasmasından tutarak kendisine kurt muamelesi yapacağı beklentisini taşıyor.

Ancak saplantılı kızın takıntıları bununla sona ermiyor. Ailesi, genç kızın en büyük hobisinin yol kenarlarında bulduğu ölü köpeklerin kafalarını kesmek olduğunu söylüyor.

Gerçek adı Sarah Rodriguez olan kız, bulduğu ölü köpeklerin kafasını itinayla kestikten sonra, ormana götürüp burada gerçekleştirdiği ritüel eşliğinde kafa derisini yüzüyor. Bununla yetinmeyen genç kız, eve götürdüğü kafatasını kaynar suda haşladıktan sonra beynin akması için bir kenara bırakıyor.

Bahsedilen tüm bu işlemlerde uzmanlık kazanan kurt kız, kısa bir süre önce ormanda çektirdiği ve elinde kestiği bir köpek kafası bulunan resmin internete konmasıyla gündeme oturdu.

Hayvan hakları derneklerinin şikâyeti üzerine harekete geçen San Antonio polis teşkilatı kurt kızın kapısını çaldı. Gözaltına alınan kurt kız Sarah, köpekleri asla öldüremeyeceğini, kendisinin de bir "köpek" olduğunu ve hayvanların içini doldurmaktan hoşlandığını söyleyerek kendisini savundu.

AİLESİ DESTEK ÇIKTI

Odasının duvarları anime karakterleri ve uluyan kurt posterleriyle dolu olan Sarah'ın annesi, kızının hayvan doldurma alışkanlığını desteklediğini ancak bunu göz önünde yapmasına karşı olduğunu söyledi.

Annesinin dedikleri göre, iki tane Sibirya kurdu besleyen Sarah, en sevdiği köpeği Pixie bir araba tarafından ezildikten sonra duygusallaştı ve köpeğin kafasını kesip bir kavanozda saklamaya başladı.

Annesi, kızının yeni alışkanlığında uzmanlaşması üzerine, zamanla insanlardan benzer işlemler için talep almaya başladığını söyledi. Polis, evde yapılan araştırma sonucunda, kurt kızın odasında içi hayvan ölüsü dolu bir buzdolabı bulunduğunu açıkladı.

TOURETTE SENDROMU

Okulda ve ev hayatında taktığı kuyruk ve koşum takımıyla yaşayan, bazı zamanlar insanların kendisinden kaçmasına neden olan bıçak taşıyan Sarah'ı inceleyen doktorlar, genç kızın "tourette sendromu" olarak bilinen bir hastalığa yakalandığını söylediler.

10 yıl önce köpeğini kaybettiği kazanın etkisiyle yaşadığı travma yüzünden dengesi bozulan kız, taktığı tasma yüzünden kendisini sahiplenilmiş bir hayvan zannediyor.

Tedavi altına alınan Sarah, köpekleri öldürmeyi asla istemediğini, ancak yol kenarında ölmüş olan köpeklere sevgi beslediğini söyleyerek, 8 yaşında yaşadığı travmanın etkisini ortaya koydu.

hürriyet

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük