Masa bu kez Gültekin Uysal'ın fakat mekan Adnan Oktar'ın! Altılı İttifak kediciklere minnettar

Masa bu kez Gültekin Uysal ın fakat mekan Adnan Oktar ın Altılı İttifak kediciklere minnettar
25 Nisan 2022 Pazartesi, 09:20 Cumhur İttifakı'na karşı bir araya gelen altı muhalefet partisi lideri, üçüncü kez buluştu. DP Genel Merkezi'ndeki toplantının ardından yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor.

CHP, İP, Saadet, Deva, Gelecek ve DP olmak üzere altı partiden oluşan ittifak, üçüncü toplantısını Demokrat Parti Genel Merkezi'nde yaptı. Yeni Asya cemaatinin kıdamli üyelerinden olduğu bilinen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, misafirlerini Ankara'daki binada ihtimamla ağırladı.

Bir süre önce Twitter'dan kendi cumhurbaşkanı adayının tarifini yapan ancak masadaki diğer partilerden tepki görünce tornistana tevessül ederek durumu kurtarmaya çalışan Uysal, 'Nurculuğu' yanında kedicikleriyle ünlü Adnan Oktar'a yakınlığıyla da biliniyor.

O BİNAYI ADNAN OKTAR KURTARDI

Adnan Oktar Örgütü'ne yönelik soruşturma dosyasında Gültekin Uysal'ın, DP Genel Merkez binasının haczedilmemesi için Oktar'a başvurduğunu gösteren deliller bulunuyor. Yardımcısı Mehmet Göktürk vasıtasıyla 2017 yılında Oktar grubu ile temasa geçen Uysal, örgütün 900 bin TL'lik desteği sonucu o binada rahatça oturmaya devam etmişti. Daha sonra Uysal, Adnan Oktar'ın A9 adlı TV kanalına da konuk olmuş ve örgüt lideriyle ilişkisini sürdürmüştü.

LİDERLERİ DIŞARIDA KARŞILADI

Uysal, Demokrat Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıya makam araçlarıyla ayrı ayrı gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu dışarıda karşıladı. Altı lider başbaşa iftarın ardından toplantıya geçti.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük