Murat İde saldırıya uğradı

Murat İde saldırıya uğradı
28 Aralık 2019 Cumartesi, 13:18 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde'ye evinin önünde 7-8 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı ve gazeteci Murat İde'nin, öğle saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradığı bildirildi.

İde'nin KRT'de yayınlanan 'Burası Çok Önemli' isimli programın ardından evine giderken, 3 araçla takip edildiği ve evinin yakınlarında bu araçlardan inen 7-8 kişilik bir grubun saldırısına uğradığı öğrenildi.İde'nin yumruklu, sopalı saldırıdan, ruhsatlı silahını çekip havaya ateş ederek kurtulduğu belirtildi. İde, saldırının ardından ifade verdi.

Murat İde, Yeniçağ gazetesindeki köşesinde "Devlet Bey, ben yoruldum!" başlıklı bir yazı kaleme almıştı. İde yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirmişti.

Saldırganlardan biri yakalandı

Gazeteci Murat İde'ye saldırıyla ilgili şüphelilerin kaçtığı belirlenen 2 araç takibe alındı. Araçlardan biri polis tarafından durduruldu. E.D. gözaltına alınırken araçta yapılan aramada bir bıçak bulundu. Polisin diğer şüphelileri arama çalışması sürüyor.

Akşener'den açıklama

Olayın ardından Akşener Twitter'dan yaptığı açıklamada İde'ye geçmiş olsun dileklerini sundu.

"Basın danışmanım, korkusuz gazeteci Murat İde'ye yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, kardeşime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" diyen Akşener, "Bilinsin ki; Biz İYİ'ler, milletimiz için doğru bildiklerimizi daima cesurca söyleyecek, hiçbir tehdide boyun eğmeyecek ve asla susmayacağız" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU, GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, CHP Genel Balkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Murat İde'yle telefonda görüştü, geçmiş olsun dileklerini ilettiği belirtildi.

Açıklamada, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı, Gazeteci Murat İde ile telefonda görüştü. Murat İde'ye, evinin önünde uğradığı saldırı nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletirken, saldırı hakkında da bilgi aldı" denildi.

GAZETECİLERE İLK SALDIRI DEĞİL

Daha önce de Odatv yazarı Sabahattin Önkibar, Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, Iğdır Haber gazetesinin sahibi gazeteci Metin Işık ve Yeniçağ eski Ankara Temsilcisi Ahmet Takan saldırıya uğramıştı.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük