Seçim Sonuçları 2023

Nükhet Duru’ya Altın Lale Onur ödülü

Nükhet Duru ya Altın Lale Onur ödülü
02 Kasım 2019 Cumartesi, 09:42 ‘Hollanda’nın Gülü’ Bülent Türker’den muhteşem bir etkinlik daha… Cumhuriyet Balosu’nda Yılın Adamları’na Altın Lale ödülleri dağıtıldı

- İlhan KARAÇAY yazdı -Rotterdam'da postacıların, üzerinde sadece 'Bülent Türker' yazılı adressiz zarfları bile evine servis edecek kadar ünlü olan ve kendisine 'Hollanda'nın Gülü' payesi verilen yardımsever Bülent Türker, bugüne kadar yapmış olduğu yüzlerce etkinliğin sonuncusunu da muhteşem bir şekilde tamamladı.

Hollanda'da 5 yıldır organize ettiği 'Altın Lale Festivali'ni, Cumhuriyet Bayramı Balosu ile birleştiren Bülent Türker, 'Onur Konuğu' olarak Türkiye'den sanatçı Nükhet Duru'yu davet etti.

Branşlarında başarılı olmuş 12 kişiye Altın Lale Ödülü verilen festivalde, Nükhet Duruya'da 'Onur Ödülü' verildi.

Rotterdam Konsolosumuz Cafer Özer başta olmak üzere, işadamı ve kadınlarımızın, sanatçıların, politikacıların, sporcuların ve öğrencilerin katıldığı festival saygı duruşu ile başladı. Bu organizasyonun öyküsünü anlatan Bülent Türker, birinci festivale Naim Süleymanoğlu, ikinci fstivale Türkan Şoray, üçüncü festivale Fatma Girik ve dördüncü festivale de Ediz Hun'u davet ettiklerini, bu yıl da onur konuğunun Nükhet Duru olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Bülent Türker, festivalin herkese açık olduğunu ve hiçbir siyasi amaç taşımadığını belirtirken, 'Türkiye'de yıllanan deneyimli sanatçılarımıza şükran borcumuzu ödemek, Hollanda'da branşlarında başarılı olmuş insanlarımızı da ödüllendirmek için organiz ettiğimiz bu festivalde, ödül alacak kişileri 11 kişilik juri heyetimiz saptıyor.' diye konuştu.
 
Nükhet Duru, 'Ölürüm Türkiyem', '10'nuncu yıl marşı' ve 'İzmir Marşı' ile inleyen salona giriş yaptığı sırada büyük bir alkış tufanı koptu. Mikrofonu eline alan Duru da 'Memleketim' şarkısıyla salondakileri göz yaşlarına boğdu.


 
Daha sonra aşağıdaki isimlere Altın Lale ödülleri dağıtıldı:
1- Hollanda'ya gelen ilk Türklerden: Mersinli Erol Konyalı
2  Yılın Politikacısı: Songül Mutluer -Zaandam Belediye Başkan Yardımcısı.
3 Yılın Gönüllüsü ve idarecisi: Arif  Yakışır
4 Yılın İş kadını: Tuğba Yavuz
5 Yılın iş Adamı: Mehmet Soyturk
6 Yılın Sağlık Ödülü:  Mercan Yıldız
7 Yılın Derneği: ASBİR SİVASLILAR
8 Yılın Başarı Ödülü: Filiz Sağır,  Etsetisyen
9 Yılın Spor ödülü:  Işıtan Gün - Fortuna Sittart Kulübü sahibi ve Başkanı
10 Yılın kültür ödülü: Mehmet Ali Taşdemir
11 Yılın öğrencileri: Meltem ve Etkin Zivkara
12 Yılın Basın ödülü: Zeynel Abidin Kılıç

Gecenin hazırlanmasında gönüllü çalışan  Vahittin Acıöz, Ercan Erdoğan, Ali Koç, Şemsi Göksü,  Ayşe Yanar, Beyzade Ünver  ve Meral Tokay a teşekkür plaketi verildi. 
Gecenin  hazırlanmasına sponsorluk yaparak destek veren  Fatoş Hair Salon, Mustafa Hastürk,  Batı Göz Hastanesi , Pakyol firması İstanbul, Mimoza Hatice Bayar  ve Atlas Havayolları'ndan Kamil Saygı'ya  teşekkür plaketleri verildi.

Arnhem'den gelen  Sabri  ve Gurubu  tüm gece konuklara müzik ziyafeti verdiler.

Engelli çocuklar ve sokak hayvanları yararına, Beşiktaş formasını Naide  Altun, GS formasını   Mustafa Hoştürk  ve FB formasını da Recep Zivkara  satın aldı.  
Atatürkün 100  yıllık orjinal halısını da  yine Naide Altun alarak engellire ve  sokak hayvanarına büyük destek oldular.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük