'One minute' New Jersey'de yankılandı

 One minute New Jersey de yankılandı
25 Ocak 2010 Pazartesi, 20:28 Babşbakan Erdoğan'ın Davos Zirvesi'nde kullandığı 'one minute' uyarısı, bu kez de ABD'de etkinliğe konu oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos Zirvesi'nde söylediği 'one minute' ifadesi, bu kez Amerika'da yankılandı. Olayın birinci yıldönümü dolayısıyla tüm dünyada çeşitli etkinlikler düzenleyen One Minute Küresel Barış Platformu, Amerika'da yaptığı gösteri ile adaletsizliğe ve savaşlara karşı yeniden 'one minute' dedi.

Erdoğan'ın geçen sene Davos'ta söylediği 'one minute' sözünden yola çıkarak kurulan One Minute Küresel Barış Platformu, 5 ayrı kıtada çeşitli gösteriler düzenliyor. 29 Ocak günü İstanbul ve Gazze'de aynı anda etkinlikler gerçekleştirmeyi planlayan platform, dün de Amerika'da bir gösteriye imza attı. New Jersey eyaletinin Paterson bölgesinde gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar, adaletsizliğe karşı 'one minute' diye slogan attı. Katılımcılar, yağmura rağmen yaklaşık bir saat boyunca etkinliği sürdürdü.
"Daha fazla adalet ve barış için one minute' ve 'Filistin güçlü dur" yazan pankartlar açan grup, Filistin ve Irak'a adalet istedi.

Etkinliğe destek veren Dr. Hani Awadallah, Başbakan Erdoğan'ın cesur bir lider olduğunu söyledi. Erdoğan'ın Arap ülkelerinin yöneticilerine benzemediğini ve adaletsizliğe karşı sesini yükselttiğini ifade eden Awadallah, "Erdoğan, gerçek Müslüman, gerçek bir dünya lideri" diye konuştu. Filistin kökenli bir katlımcı ise Erdoğan'a kendilerini anladığı için teşekkür ederek, "Seni seviyoruz Erdoğan" diye slogan attı.

Platformun Amerika temsilcisi Başçı Dinç ise yaptığı açıklamada, tüm dünyada barış ve adaletin temin edilmesi için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Sayın Başbakanımız'ın dediği gibi biz de Filistinli arkadaşlarımız ile beraber dünyada ırkçılığa karşı, haksızlığa karşı, ayrımclıklara ve savaşlara karşı one minute demek için toplandık" diye konuştu.

Etkinliğe destek veren Doğan Necmioğlu da, "Bütün Türkiye'ye bütün dünyaya buradan one minute diyoruz. Herkes düşünsün, barış nedir, nasıl sağlanır? Biz de o amaçla geldik buraya, dostlar da yalnız bırakmadı bizi" dedi.

NEW JERSEY - İHA

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük