Rus füzeleri şehir merkezini vuruyor

Rus füzeleri şehir merkezini vuruyor
28 Şubat 2022 Pazartesi, 17:04 Ukrayna ile Rusya arasında devam eden savaşın görüntüleri korkunç boyutlara ulaştı. Rus askerlerinin saldırısı sürerken Kharkov kentine yapılan saldırı anları sosyal medyada yayınlandı. Halkın şehirdeki bazı marketleri yağmaladığı, yemek dağıtımı sırasında ise birbirine girdiği anlar dikkat çekti.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin beşinci gününde savaş hala devam ediyor. Tüm dünya bugün gerçekleşen kritik zirvenin sonucunu beklerken görüşmelerden olumlu bir sonuç gelmesini ve savaşın sonlanmasını umut ediyor. Ancak Ukrayna'dan gelen bazı görüntüler durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne serdi.

ir süre önce Rus askerleri Kharkov şehrinden geri püskürtülmüştü. Ancak son gelen görüntülerde bölgenin şehir merkezinin yeniden hedef alındığı ortaya çıktı. Harkov'dan geri püskürtülen Rus askerleri, grad füzeleri ile Kharkov şehir merkezini hedef aldı.

HALK YAĞMALAMAYA BAŞLADI

Saldırılar tüm hızıyla sürerken halkın durumunun da gitgide kötüye gittiği bildirildi. Kharkov bölgesinden gelen görüntülerde boş marketlerin halk tarafından yağmalandığı anlar kameralara yansıdı.

Yine Kharkov bölgesinden gelen bir başka görüntüde ise yiyecek dağıtımı esnasında birbirine giren bir grup insanın görüntüleri sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük