Seçim Sonuçları 2023

Rusya: "Turizm durdu"

Rusya: Turizm durdu
26 Kasım 2015 Perşembe, 18:46 Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının Türk F-16 jetleri tarafından düşürülmesi iki ülkenin ekonomik ilişkilerini de etkilemeye devam ediyor.

Rusya Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov, Türkiye ile Rusya arasındaki turizmin "görünür" şekilde durduğunu söyledi.Rus haber ajansı Interfax'a konuşan Rusya Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov, "Türkiye ile Rusya arasındaki turizm faaliyeti görünür şekilde durdu" dedi.

"YURTDIŞINA GİDEN RUS TURİST YÜZDE 40 DÜŞECEK"

Rusya'nın en büyük turizm ajanslarından biri olan Rostourism önümüzdeki yıl yurtdışına gidecek Rus turist sayısında yüzde 40 azalma beklediklerini açıkladı.

"SERBEST TİCARET ANLAŞMASI GÖRÜŞMELERİ DURACAK"
Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, Türkiye ile serbest ticaret bölgesi anlaşması görüşmelerini durduracaklarını açıkladı.

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, Türkiye ile Rusya arasındaki sivil uçuşlara sınırlama getirebileceklerini söyledi.  söyledi.

Rusya Ekonomi Bakanı Ulyukayev, Türkiye'ye uygulanan yaptırımlara Türk Akımı boru hattı projesinin de dahil edilebileceğini belirtti.

"TÜRK ÜRÜNLERİNE LİMAN SINIRLAMASI"

Rusya Ekonomi Bakanı Ulyukayev, "Türkiye'ye karşı alınabilecek ekonomik tedbirlerden biri de, Türk ürünlerinin Rusya limanları ve hava sahasına girişinin yasaklanması olabilir" dedi.

"AKKUYU DA YAPTIRIMA DAHİL EDİLEBİLİR"

Türkiye'ye uygulanacak tüm yaptırımların Dünya Ticaret Örgütü'nün normlarına uygun olacağını vurgulayan Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, "Akkuyu nükleer santrali projesi de yaptırımlar dahiline alınabilir" dedi.

TÜRKİYE DOĞALGAZI TÜRK LİRASI İLE ALACAKTI
Türkiye ile Rusya serbest ticaret bölgesi anlaşması çerçevesinde, Türkiye'nin doğalgazı Türk Lirası ile satın almasını ve Rusya'nın Türkiye'de TL ile yatırım yapmasını ön görüyordu.

Türkiye ile Rusya serbest ticaret bölgesi anlaşmasıyla ilk aşamada, uluslararası anlaşmaların kapsamadığı hizmet ve yatırım alanlarında faaliyet göstermeyi hedefliyordu.

Ticaret ise, iki ülke arasındaki serbest ticaret anlaşmasının ikinci aşamasını oluşturuyordu.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük