''Sandığa giderken Ukrayna'yı iyi düşün''

 Sandığa giderken Ukrayna yı iyi düşün
13 Mayıs 2023 Cumartesi, 13:11 Kemal Kılıçdaroğlu ve ortaklarının Batı'dan 'aferin' almaya odaklı zihin yapısı, iktidara gelmeleri halinde Türkiye'yi pek çok felakete sürükleyebilir. Zelenski idaresindeki Ukrayna'da yaşananlar, ülke yönetiminin 'şaka' kaldırmadığını net biçimde ortaya koydu.

Emperyalistlerin taşeronu olarak hareket eden liderler yönettikleri ülkeleri er ya da geç felakete sürükledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha sandık kurulmadan Amerikan angajmanıyla hareket edeceğini ilan etmesi, bir iktidar değişimi halinde 85 milyon için güvenlik riski anlamına geliyor.

Batı'dan 'aferin' almaya odaklı zihin yapısı Ankara'nın değil, Washington-Brüksel hattının çıkarlarını önceliyor. FETÖ, PKK, DHKP/C gibi terör örgütlerine destek sağlayıp bu örgütler eliyle Türkiye'yi bölmeye çalışan güçler için Ankara'da bir 'kukla'nın bulunması paha biçilmez derecede önemli hale geldi.

Bir zamanların fenomen komedyeni Vladimir Zelenski, Ukrayna'nın başına geçtiğinde bu güzel ülkenin şehirleri henüz tarumar edilmemişti. Şimdi harabeye dönmüş onlarca kent ve kasabaya bakan Ukraynalılar, 'Rusçu-Batıcı' diye ikiye bölünmüş ülkede nerede hata yaptıklarını sorguluyor.

İşgal altındaki ülke tamamıyla Batı'ya teslim durumda. Yardımlar kesilirse Ukrayna haritadan silinecek. Ülkenin doğu ve güneyini işgal eden Ruslar 'kaybetme ihtimalinin güçlenmesi halinde' nükleer silah bile kullanacak.

Gerçek şu ki, ne cephede can veren 100 bine yakın Ukrayna askeri ne de öldürülen onca kadın ve çocuk, 2014 öncesi bu ülkede toplumsal karışıklık yaratan emperyalistlerin umurunda bile olmadı.Kılıçdaroğlu, iktidara gelirse Rusya-Ukrayna arasında Türkiye'nin uyguladığı denge politikasını bozacağına ve Amerikan çıkarları doğrultusunda hareket edeceğine dair işaretler veriyor.

Böyle bir politika başta Türk halkı olmak üzere pek çok millet için riskleri beraberinde getiriyor. Gıda krizi endişesini sona erdiren tahıl anlaşmasının bir daha gündeme gelmemek üzere rafa kaldırılacak olması bunların başında geliyor.


*Türk işadamlarını onlarca milyar dolarlık müteahhitlik projelerinden çeken Rusya, aynı zamanda Türkiye'den gıda ürünü satın alımına son verebilir.

*Ülke ekonomisinin bacasız fabrikası turizm, Kılıçdaroğlu yönetiminin Amerikan odaklı yaklaşımı nedeniyle büyük darbe yer. 2015'teki uçak krizi sonrasında olduğu gibi Rusya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı dip seviyeyi görür.

*Yine Joe Biden yönetiminin talimatıyla Türkiye'nin Rusya ile dış ticareti pek çok kalemde sonlanır.

*Bu esnada Kılıçdaroğlu meşhur KHK'lı sözünü tutarak devleti yeniden FETÖ'cü teröristlere teslim etmeye çalışacağı için devlette iç savaş başgösterir.

*Emperyal sömürüye karşı Türkiye'nin Afrika'da desteklediği ülkelere yardımlar ABD'nin talimatı gereği kesilir.

*CHP yönetimi kardeş Azerbaycan'ı değil Ermenistan'ı desteklediği için Bakü-Ankara hattında büyük kırılmalar yaşanır.

Rusya'ya açıkça Ukrayna'nın yanında pozisyon alacağını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'na CHP'li yazar Nihat Genç'ten sert tepki gelmişti.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük