''Sıkıysa MİT Başkanı'na CIA desene''

 Sıkıysa MİT Başkanı na CIA desene
19 Eylül 2023 Salı, 11:31 Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nu CIA ajanı olmakla itham etti. Tanrıkulu ise yaptığı paylaşımda İbrahim Kalın'ı etiketleyerek Orakoğlu'na, "Sıkıysa MİT Başkanı'na CIA desene" yanıtını verdi.

Orakoğlu, TSK ile ilgili sözleri sonrası hakkında soruşturma açılan Tanrıkulu'nu CIA ajanı olmakla suçladı.Orakoğlu, yazısında, "Silahlı hava araçlarından rahatsızlık duyan bir insanın bu ülkeye aidiyeti sorgulanır. Hangi güç odaklarının değirmenine su taşıdığı sorgulanır. CIA ajanı Sezgin Bey kimin kolu olduğunu bu tepkisiyle bir kez daha ortaya koymuş bulunuyor" dedi.

İbrahim Kalın'ı etiketledi

Tanrıkulu ise Orakoğlu'na sosyal medya hesabından yanıt verdi. MİT Başkanı İbrahim Kalın'ı da gönderiye etiketleyen Tanrıkulu, "Bu utanmaz bir de eskiden Emniyet İsthbarat'ın başındaydı. Yalan söylediğini bal gibi biliyor ama utanmıyor" diyen Tanrıkulu, tweet'inde Kalın'ı da etiketleyerek, "Bunu TR705 olarak yazıldığım listede TR326 olarak kodlanan şimdiki MİT Başkanı @ikalin1'e havale ediyorum. Hadi sıkıysa ona da CIA ajanı de!" ifadelerini kullandı.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük