Şimdi de "casus" anahtarlık!

Şimdi de casus anahtarlık
09 Nisan 2010 Cuma, 22:03 16 saate kadar sesli görüntü kaydı yapan ve fotoğraf çekme özelliği bulunan anahtarlıklar, kıskanç çiftler ve çocuklarını dadılara bırakan ailelerden büyük ilgi görüyor.

-KONYA-

Konya Kent 2010 Fuarı'na katılan bir firmanın sergilediği, gizli görüntü ve fotoğraf çekme özelliği bulunan ''casus anahtarlık'' ilgi görüyor. KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuara katılan casus anahtarlığı ithal eden firmanın sahibi Metin Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce yurt dışından getirdikleri Amerikan patentli elektronik sigaranın büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Yaklaşık 1 yıl önce de Kore malı anahtarlık görünümlü gizli kamerayı Türkiye'ye getirdiklerini ifade eden Yıldız, gizli fotoğraf ve görüntü çekme özelliği bulunan casus kameraya gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını söyledi.Yıldız, içinde micro SD kartı bulunan casus kameranın, 16 saate kadar sesli görüntü kaydı yapabildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Piyasada buna benzer bazı ürünler var ancak bunların birçoğunun fotoğraf çekme özelliği yok, görüntü kaliteleri de iyi değil. Bu ürün anahtarlık görünümünde olduğu için kolaylıkla her ortamda fark edilmeden kullanılabiliyor. 5.2 megapiksel kalitede fotoğraf çekebiliyor. Hafıza kartındaki tüm kayıtlar USB girişi sayesinde kolaylıkla bilgisayara aktarılabiliyor veya hafıza kartının yerleştirildiği cep telefonundan izlenebiliyor.''

SATIŞI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Casus kameranın satışının her geçen gün arttığını, vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini anlatan Yıldız, özellikle kıskanç kadın veya erkeklerin satın aldığını bildirdi.

Çalıştıkları için çocuklarını bakıcıya bırakmak zorunda kalan bazı ailelerin de dadının çocuklarına iyi davranıp davranmadığını kontrol etmek için bu cihazdan aldığını ifade eden Yıldız, ''Casus kameranın fiyatı 120 lira. Aynı özellikteki gizli kamera veya fotoğraf makinelerinden oldukça ucuz. Hem ucuz olması hem de görüntü kalitesinin yüksek olması ve uzun süre kayıt yapabilmesi nedeniyle ürün büyük talep görüyor'' diye konuştu.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük