TRT Arapça dünyaya açılıyor

TRT Arapça dünyaya açılıyor
07 Ocak 2019 Pazartesi, 12:39 Resul Serdar Ataş koordinatörlüğünde, çalışanlarını ve ekran yüzlerini yenileyen TRT Arapça yeni yayın dönemine giriyor.
TRT Arapça Direktörü Ataş: TRT Arapça bölünmüşlük çağında köprü inşa etmeye geliyor
TRT Arapça Haber ve Programlar Direktörü Ataş, "TRT Arapça aslında bir yerde, bu bölünmüşlük çağında köprü inşa etmeye, bu kavga, çatışma çağında bir ortak algı, değer üretmeye, ortak bir zemin bulmaya geliyor." dedi.
07.01.2019

- İSTANBUL -TRT Arapça, yenilenen yüzü ve yayın politikası ile yeni yayın dönemine bugün başlıyor.

İlk olarak 4 Nisan 2010 yılında 350 milyon nüfuslu bir coğrafyaya hitap etme misyonuyla kurulan kanal, yayın politikasında değişikliğe giderek, Kudüs, Bağdat, Tahran, Beyrut, Umman, Kahire gibi şehirlerin yanı sıra Londra, Moskova, Washington'da da temsilcilikler kurarak, dünyadaki tüm gelişmeleri yerinden takip edecek.     ترقبوا انطلاقة قناة TRT عربي في 7 يناير/كانون الثاني الساعة 13:00 بتوقيت مكة المكرمة وإسطنبول و10:00 بتوقيت غرينتش pic.twitter.com/i6SyMjuGEu
    — عربي - الآن TRT (@TRTArabi) 6 Ocak 2019

Bugünün modern teknolojisini hem stüdyolarına hem de yayınlarına yansıtmayı hedefleyen kanal, dijital habercilikle de entegre bir şekilde hareket etmeyi planlıyor.

Resul Serdar Ataş koordinatörlüğünde, yeni yayın politikasıyla birlikte çalışanlarını ve ekran yüzlerini de yenileyen TRT Arapça, 21 Arap ülkesinin tamamında çok sayıda gazeteciyi de bünyesine aldı.

Haber programlarının yanı sıra Arap coğrafyası ve Orta Doğu hakkında çeşitli belgeseller de yayınlayacak olan kanal, aynı zamanda Türkiye'nin dünya genelinde daha çok tanınmasını amaçlıyor.

Muhabir: Aişe Hümeyra Bulovalı

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük