Trump, ''Tanrı başlangıçta iki cinsiyet yarattı: erkek ve kadın''

Trump Tanrı başlangıçta iki cinsiyet yarattı: erkek ve kadın
18 Eylül 2023 Pazartesi, 12:07 ABD'de başkan adayı Donald Trump, LGBT'e resmen savaş açtı. Trump, göreve gelir gelmez tarihi kararlara imza atacağını belirtirken, "Zehirli toplumsal cinsiyet ideolojisini bertaraf etmek üzere tarihi bir adım atacağım." dedi.

Washington'da düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapan ABD'de Cumhuriyetçi başkan adaylarından Donald Trump, cinsiyet değişikliği ameliyatlarına karşı tutumunu bir kez daha yineledi."TARİHİ BİR ADIM ATACAĞIM"

Daha önceki açıklamalarında, trans bireylere tepki göstererek, 2024 seçimlerini kazanması halinde bu "çılgınlıkla" mücadele etme sözü veren Trump, "Zehirli toplumsal cinsiyet ideolojisini bertaraf etmek üzere tarihi bir adım atacağım." ifadelerini kullandı.

"TANRI İKİ CİNSİYET YARATTI"


Sözlerine devam eden Trump, "Tanrı başlangıçta iki cinsiyet yarattı: erkek ve kadın" ifadesini kullandı. Donald Trump'ın bu sözleri, salondakiler tarafından çığlıklarla ve alkışlarla destek buldu.

"BU ÇILGINLIK SONA ERECEK"


Geçmişteki mesajlarında, reşit olmayanlara cinsiyet onaylayıcı bakım sağlayan doktorları ve hastaneleri cezalandırma sözü veren Trump, "Hiçbir ciddi ülke çocuklarına yanlış cinsiyetle doğduklarını söylememeli. Benim liderliğim altında bu çılgınlık sona erecek." ifadelerini kullanmıştı.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük