Tuğba Ekinci: "Cahil' olan Adem"

Tuğba Ekinci: Cahil olan Adem
18 Ocak 2022 Salı, 10:18 "Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e..." şarkı sözleri yüzünden tepki çeken 'Minik serçe' lakaplı Sezen Aksu'ya bir destek de Tuğba Ekinci'den geldi. Ekinci paylaşımında "Gel de bunu gerçek cahillere anlat" dedi.

Sezen Aksu'nun "Şahane Bir Şey Yaşamak" adlı yeni şarkısında geçen "Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e..." sözler günlerdir tepki alıyor. Devlet Bahçeli'den Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin'e kadar pek çok kişiden gelen yorumlara ise sanat camiasından tepki geliyor.Aleyna Tilki, Seda Sayan, Mustafa Sandal gibi isimlerinin desteklediği Sezen Aksu ile ilgili bir paylaşım da Tuğba Ekinci'den geldi. Daha önce Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları'nın desteğini alan Tuğba Ekinci paylaşımında şunları söyledi:

"Kutsal kitaplara göre Adem ile Havva'nın yediği elma iyi ve kötü bilgisine sahip olan ağacın meyvesidir. Öncesinde iyi ve kötü ayrımının bilmeyen yani 'cahil' olan Adem ve Havva elmayı ısırıp bilgi sahibi olur. Cehalet biter. Yani şarkıda geçen cahil söz bu duruma referans verir. Gelde bunu gerçek cahillere anlat."

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük