Uçak kazasından kurtulan yok!

Uçak kazasından kurtulan yok
26 Ocak 2010 Salı, 00:28 Akdeniz'e düşen Etiyopya Havayolları'na ait uçağın düştüğü arama çalışmalarını sürdüren ekipler, şimdiye kadar kurtulan kimseye ulaşmadıklarını açıkladı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan yerel saatle 02.35'de havalandıktan kısa bir süre sonra Akdeniz'e düşen Etiyopya Havayollarına ait Boeing 737-800 tipi uçağın enkazından şimdiye kadar kurtulan kimseye ulaşılmadı.

Uluslararası çapta devam eden kurtarma çalışmaları gece boyunca devam ederken, ekipler hayatta kalan kimseye ulaşamadı. 83 yolcu ve 7 mürettebatıyla birlikte havalandıktan birkaç dakika sonra görgü şahitlerinin ifadelerine göre alev alarak Akdeniz'e çakıldığı bildirilen uçaktan şimdiye kadar en az 34 kişinin cesedine ulaşıldı.

Uçaktaki yolcuların yakınları kazada kaybettikleri kişilerin cesedine ulaşmak için hastanelere akın etti. Hastane bahçesinde toplanan kalabalık yakınları için ağıtlar yakarken, bazıları ise yakınlarının cesetlerinin hastaneye getirilip getirilmediğini öğrenmeye çalıştı.

Öte yandan daha önce uçakta Türk yolcu bulunmadığı açıklandı. Uçakta bulunan 7 mürettebatın da Etiyopyalı olduğu, 83 yolcunun 54'ünün Lübnanlı, 22'sinin Etiyopyalı, 1 Fransız, 1 Irak, 1 Suriye vatandaşı ile 2 İngiliz-Lübnan, 1 Kanada-Lübnan ve 1 Rusya-Lübnan çifte pasaportu taşıyan kişiler olduğu açıklandı.

MUHAMMED ZEYUR-BEYRUT

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük