Seçim Sonuçları 2023

Ukrayna'dan peş peşe haberler: Köyü vurdular!

Ukrayna dan peş peşe haberler: Köyü vurdular
17 Şubat 2022 Perşembe, 11:58 Ukrayna'dan peş peşe haberler geliyor. Rus destekli ayrılıkçılar tarafından Luhansk bölgesindeki bir köye havan topu atılırken ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk havalimanı ve köyden havan topu sesleri duyuldu. Öte yandan Rusya, Ukrayna'nın doğusunda şiddetin artmasından ciddi endişe duyduğunu belirtti.

Rusya-Ukrayna krizi devam ederken Rusya destekli ayrılıkçıların saldırıya başladığı bilgisi geldi. Ayrılıkçıların bir köye havan topu ile saldırdığı belirtilirken ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk havalimanı ve bir köyden havan topu sesleri duyuldu.

KÖYÜ VURDULAR

Ukrayna ordusu, Ukrayna'nın doğusundaki Rus destekli güçleri, Luhansk bölgesindeki bir köye havan topu atmakla ve köydeki anaokulunu vurmakla suçladı. Ordu, olayda yaralanan olmadığını açıkladı.

HAVALİMANI VE BİR KÖYDEN HAVAN SESLERİ DUYULDU

Ayrıca, Rus destekli isyancılar tarafından kontrol edilen Donetsk havalimanı ve Donetsk bölgesinde bir köy olan Elenovka yakınlarında havan topu sesleri duyuldu. Açıklama bir görgü tanığından geldi.

RUSYA'DAN AÇIKLAMA: "ŞİDDETİN ARTMASINDAN CİDDİ ENDİŞE DUYUYORUZ"

Kremlin, Ukrayna'nın doğusunda şiddetin artmasından ciddi endişe duyduğunu ve Batı ülkelerinin daha fazla tırmanmayı önlemek için Kiev üzerindeki nüfuzunu kullanmasını umduğunu açıkladı.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeyi planladığı yönündeki haberleri yalanladı, ancak Moskova'nın Ukrayna'nın isyancıların kontrolündeki Donbass bölgesindeki durumu yakından izlediğini söyledi.

"GERİ ÇEKİLME BİRAZ ZAMAN ALACAK"

Peskov, Rusya'nın Ukrayna'ya yakın bölgelerde tatbikatlarını tamamlayan askerlerinin bir kısmını geri çekmeye başladığını, ancak sürecin biraz zaman alacağını ifade etti.

UKRAYNA SUÇLAMALARI REDDETTİ

Ukrayna'nın Donbass bölgesinde Rusya'nın desteklediği isyancılar, hükümet güçlerini son 24 saat içinde dört defa ateş açmakla suçlarken, Ukrayna hükümet güçleri ülkenin doğusundaki isyancıları hedef aldığı suçlamalarını reddetmişti.

Kaynak: Reuters-AA

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük