Seçim Sonuçları 2023

Ultraviyole ışınlarına karşı akıllı bikini

Ultraviyole ışınlarına karşı akıllı bikini
11 Haziran 2015 Perşembe, 08:53 Güneşte aşırı kalmanın zararlarını bilmeyen yok... Fazla güneşte kalan kadınların artık gölgeye geçmesi gerektiğini mesajla bildiren ‘akıllı’ bir bikini üretildi..

Giyilebilir teknoloji alanında her gün yeni bir icat çıkıyor.'Spinali Design' adlı Fransız şirketi, fazla güneş altında kaldığı zaman kişiyi uyaran bir bikini üretti. Ultraviyole ışınları algılayan ve bir santimetreden daha küçük bir çapa sahip sensör sayesinde kişiyi uyaran bikini 198 dolardan (Yaklaşık 540 TL) satışa çıkarıldı. Bikini, uzun süre güneş altında kalan kişinin telefonuna 'güneş kremi sürmesi ya da gölge altına geçmesi gerektiğini' belirten bir kısa mesaj gönderiyor.
Çocuklar için de üretilecek çünkü bir sağlık ihtiyacı

Yaz tatili güneş yanıkları nedeniyle zehir olan tatilcilerin 'akıllı bikiniyi' tercih edeceği düşünülüyor. Yüzde yüz Fransız yapımı olan ürün, kişiye fazla gelen güneş ışığı bilgisini de içerecek. Ayrıca, çocuklar için üretilmesi planlanan şapka sayesinde, çocuğun sahilde ya da denizde uzun süre şapkasını çıkarması aileye bildirilecek.

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük