Vizesiz seyahatin yeni adresi: Belarus

Vizesiz seyahatin yeni adresi: Belarus
10 Mayıs 2016 Salı, 08:50 Türkiye vizesiz seyahat konusunda Rusya'nın alternatifini buldu. Vatandaşlar Rusya ile yaşanan sıkıntının ardından Belarus'u tercih etmeye başladı. Belarus gece hayatıyla da meşhur.

Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkelerden Belarus, Rusya'ya alternatif olarak öne çıkıyor. Türk Hava Yollarının (THY) haftada 4 sefer yaptığı Belarus, diğer adıyla Beyaz Rusya, birçok güzelliğiyle hafızalarda yer edecek bir ülke.

"HUZURLU" BİR ÜLKE

Rusya, Polonya, Litvanya, Letonya ve Ukrayna'ya komşu olan Belarus, görür görmez insanda "dünyanın en huzurlu ve sakin ülkelerinden biri" izlenimi uyandırıyor.

Adını uluslararası kamuoyunun daha çok Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ sorununu çözmek üzere kurulan AGİT-Minsk grubundan duyduğu ülkenin başkenti Minsk, havayoluyla 2 saatlik mesafede bulunuyor.

HAVASI ÇOK TEMİZ


Doğal güzellikleriyle zihinlerde iz bırakan kent, tertemiz havası, parkları, yeşili, nehir ve gölleriyle doyumsuz bir görüntü sunuyor.

Kentin sokaklarında esen serin ve temiz hava nedeniyle insan kendini birden bire oksijen yüklenmiş gibi hissediyor. Şafak sökerken ortaya çıkan manzara ise görenleri büyülüyor. Nehrin çevresindeki insanlar ve doğal güzellikler, yansıyan ışıkların pırıltısıyla aydınlanıyor.

Suyun üzerinde sakinlikle esen meltem rüzgarı ise küçük dalgalar oluşturuyor.

Güneşin kızıllığı kaybolmaya yüz tutup hava karardığında, berrak gökyüzünde yıldızlar parlarken, aşağıda parkların ışıkları, suların üzerinde dans ediyor. Göz kamaştırıcı raks görenlerde hayranlık uyandırıyor.

GECE HAYATIYLA ÜNLÜ

Öte yandan Belarus gece hayatıyla da ünlü bir ülke. Ülkenin birçok şehrinde sabaha kadar çılgın partiler düzenleniyor.

İşte o partilerden bazı kareler:

Haber Dükkanı
Haber Dükkanı büyük