Kullanım Koşulları

YASAL UYARI!

HABER Dukkani.com'da yayınlanan haberlerin kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'nın 36. maddesine ve 5680 sayılı Basın Yasası'nın 15. maddesine aykırıdır ve açıkça suçtur. Ayrıca, bu durum mesleki etik ilkelerine aykırı olduğu gibi habercilik açısından da haksız rekabete yol açmaktadır.

Haber Dukkani.com'a açıkça zarar veren bu uygulamayı yapanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmaktadır ayrıca men ve içtinap davaları ile zarar ve ziyan nedeniyle maddi ve manevi tazminat davaları açmak hakkı saklıdır.

* Türk Ceza Kanunu md-243/1 ve "Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yılda kadar hapis veya adli para cezası verilir." uyarınca ayrıca suç oluşturmaktadır.

TÜRK CEZA KANUNU MADDE 24. - Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beş bin liradan on bin liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmi bin liradan kırk bin liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar." Ayrıca Basın Kanunu'nun 27. maddesi ile "Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır" hükmü getirilmiştir.

* HABER Dukkani.com web sitesinde üçüncü kişilere ait belirli markaların ve diğer ayırt edici isimlerin ve/veya işaretlerin kullanılması bu kişilerle HABER Dukkani.com arasında herhangi bir ilişki olduğu anlamı taşımaz.


YazarlarHaber Dukkani.com sitesinde yer alan yazarların, yayınlanan yazılarının yasal sorumluluğu yazaların kendilerine aittir.* HABER Dukkani.com web sitesine yerleştirilen, kaydedilen tüm yazılımlar, burada sayılanlarla sınırlı olmaksızın bütün bilgisayar kodları, bunlar içerisinde bulunan veya yerleştirilen veya bu bilgisayar yazılımları Gupse İnternet Teknolojileri tarafından oluşturulan tüm dosya ve görüntüler telif hakları ve ilgili kanunların koruması altındadır. Tüm bu zikredilen yazılımların mülkiyeti HABER Dukkani.com'a aittir.


 

Haber Dükkanı büyük