Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

2016 yılını da gördük ya...

info@haberdukkani.com 02 Ocak 2016 Cumartesi

1956 yılından başlayarak akıp giden zamanla birlikte 2016 yılına da adım attık; ne yazık ki, bir türlü nasip olmadı mutlu çehrelerle birarada yaşayabilmek!

Her ne hikmet ise, ne çocuklar ne de yaşlılar şen kahkaha dalgaları üzerinde sörf yapamadığı bunca zamanda yetişkin kuşaklar şişindikçe şişindiler, şişinmeyi adam olmak zannettiler.

Ezik, yoksul ve biçare kitleler, ezebilmeyi marifet ve başarı zannederek yetişmeye devam ediyor. Türkiye insanları cüzdanlarını şişirebilmek için yaşadıklarından hayatı ıskaladıklarının da farkına varamadan göçüp gidiyorlar yerküreden. Ve bu alışkanlıktan yakalarını kurtarabilmeyi akıllarına bile getiremiyorlar.

Düşünerek değil; yerleşik alışkanlıklara kelepçeli yaşamlar, kör bir karanlığın içinde debelenmekten ibaret..

Doğadan ve değerlerden kopuk kent yaşamlarına alışamamış göçebe kitleler, ilkel alışkanlıklarıyla modern dünyayı yağmalarken, insanlık uzay macerasına yelken açalı epeyce bir zaman oldu.

Kadın cinayetleri, çocuk gelinler, ensest ilişkiler derken yetişkinlerin swinger rezaletlerine gelip dayandı karmakarışık yaşamlar!

Dört çekerli jipleri birer Merzifon eşeği sananlar, otobanları kangölüne çevirmeye devam ediyorlar. Malum merkepler akıllıdırlar bir başka merkebe çarptıkları vaki olmadığı gibi, gidip duvara tosladıkları görülmemiştir.

Yıl: 2016 Türkiye, köşe dönmecilik yerine mutlu yaşayabilmenin sadece ve sadece üretmekten geçtiğini idrak edebilecek mi? İnsan aklına çengellenen bu soruya 2016 yılında da yanıt bulabimek zor görünüyor.
 
Mezopotamya'da modern dünyaya hiç yakışmayan büyük ve kanlı vahşet devam ederken, birileri uzayda koloniler kurabilmenin çarelerini arıyor!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük