Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

ABD'nin yeşil kuşağı FETÖ'yü boğdu

info@haberdukkani.com 30 Temmuz 2016 Cumartesi

ABD'nin "yeşil kuşak projesi"nin ürünü olan FETÖ çetesi 15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni "ele geçirme"ye yönelik kanlı ama başarısız bir darbe girişiminde bulundu. Gerçeğin tümü bundan ibaret değil elbette ki; FETÖ nihai amaç olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Rejimi'ni tümden değiştirmeyi hedeflemişti. Durum bu kadar vahimdir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihinde bu kadar büyük bir ihanetle hiç bir dönemde karşılaşmamıştı.. Bunca haini 40 yıl bağrında barındırıp, organize olmalarına izin vermemiş, göz yummamıştı.

Türk halkı topyekün meydanlara dökülmekle kalmayıp, FETÖ çetesinin elindeki -parasını kendisinin ödediği- silahların karşında bir anlık dahi tereddüt göstermeden vatan için can verdi. Şehitlerimizin her birisi kelimenin tam anlamıyla "Demokrasi şehitleri"dir; onlara sonsuza değin minnettar kalacağız. Ne mutlu ülkeye bu evlatları yetiştiren anne ve babalara, saygı ve minnettarlıkla hepsinin ellerinden öpüyor, Tanrı'dan sabır ve güç diliyorum.

FETÖ'nün kör inanç yoluna sapıp akıllarını ipoteğe verenler, ihanet otobanında ilerlediklerini fark etmediler mi?

Hiç kuşkusuz ki; farkındaydılar. Peki neden "inatla" seçtikleri yoldan geri dönmediler? Çünkü hak etmedikleri makamlara oturtulmuşlar, hak etmedikleri işlere kavuşmuşlar ve haksız serevetler edinmişlerdi. Rüyalarında bile göremeyecekleri olanaklara kavuşmuşlar, kişisel ihtirasları gözlerini döndürmüş, akıl, vicdan ve aidiyet duygularını yitirmişlerdi. Gizli servis kurgulu ve destekli FETÖ dolarları hepsini "mankurt" hale getirmişti.

İşte bu nedenledir ki; siyasi iktidar: "Acımak yok" diyor. Son derece yerinde bir ifade ve gerekli bir tutum. Vatanımıza, canımıza kast eden uzaktan kumandalı, mankurtlardan oluşan FETÖ'cülere karşın top yekün kazanılan bu büyük ve muhteşem demokrasi zaferi işte bu yüzden her gece tüm Türkiye meydanlarında büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı 40 yıldır hazırlanmakta olan sinsi kalkışma, demokrasiye ve rejime bağlı halk tarafından birkaç saat içinde yerle bir edilmiştir. Dünya, Türkiye Cumhuriyeti'nin ne Kuzey Afrika ne de Ortadoğu ülkelerine dönüştürülemeyeceğini, bunun imkansız olduğunu öğrendi. Ve Türkiye, tüm mazlum ülkelerin hiç sönmeyecek "umudu" olarak kalacağını emperyalizmin patronlarına bir kez daha kanıtlamış oldu.

FETÖ soruşturmasından hakkında yakalama kararı çıkartıldığı haberini alır almaz sıvışmaya çalışan Nazlı Ilıcak, bir otomobille kaçmaya çalşırken çevirmeye takılmış, polis ekipleri tarafından yakalanmıştı. Sorgusunun ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Ilıcak'ın ilk ifadesi A.A. tarafından basına servis edildi. www.haberdukkani.com'da noktasına virgülüne dokunulmadan yayınlanan haber metnini lütfen okuyun, çok matrak bulacak, epey eğleneceksiniz.  Laf aramızda Nazlı Ilıcak'ın yakayı kurtarabilmek için, ifadesinde ileri sürdüğü savlar "şaka" gibi, kelimenin tam anlamıyla komedi. Geçmiş dönemlerde oğlu Mehmet Ali, kupon gazeteciliği patronluğuna soyunarak, vatandaşı dolandırıp yurt dışına kaçan, kendisi de altı üstü bir Bulvar gazetecisi olan Nazlı Ilıcak'ın gırtlağına kadar içine çöreklendiği ve savunduğu FETÖ'nün, ülkeye verdiği zararların şakaya gelir yanı olmadığını bilecek yaş, akıl ve bilgi birikimine sahip olduğu su kaldırmaz bir gerçek. Ayrıca, tatminsiz bir portre olarak oldukça ünlü olan Nazlı Ilıcak'ın "ihtirasları" herkes tarafından bilinen gerçekler arasındaki yerini  her dönemde korumuştur. Şimdi sıra diğerlerinde!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük