Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Alman basını vuruyor, sesi Cumhuriyet'te yankılanıyor!

info@haberdukkani.com 25 Mayıs 2014 Pazar

Alman basını nedense kafayı fena halde Başbakan Erdoğan'a takmış durumda... Vurdukça vuruyor ama ne hikmet ise sesi Cumhuriyet'te yankılanıyor!

Zaten oldum olası, Cumhuriyet nezle olsa, Alman basını grip olur ya da tam tersi. Fakat bu basit gerçeği genç nesiller bilmiyorlar.

Bilemezler de..

Okumayan, araştırmayan, düşünmeyen, gözlerinden avlanan gençlik gerçeği algılamakta güçlük çekiyor.

Bugünün gençliği eğer okumuş olsalardı Alman basını ile Cumhuriyet'in derin izdivaçlarının Cumhuriyet'in kuruluşundaki "Nazi sermayesi" ile sarsılmaz bağları olduğu gerçeğini bilirlerdi.

Necip Türk basını bu gerçeği hep görmezden geldi. Üzeri her dönemde örtüldü.

Cumhuriyet, "Sol"un sesi olmayı üstlendiğinden olsa gerek, entelektüeller ile aydınların da bu "kapital" tabusundan saraya yakalandıkları gün gibi ortadadır.

Hacı Wilhelm'den bu yana Alman basını Türkiye'nin yönetim kadrolarına kafayı takmış ve fena halde çelmeler atmıştır.

Bugün de öyle..

Cumhuriyet'in hikayesi böyle de diğer basın kuruluşlarının hikayeleri farklı mı? Elbette ki; farklı değil.

Malesef necip Türk basını hem de her dönemde gizli kapital ilişkileriyle meçhul ortaklıklar kurarak muhalefette kalmış ya da iktidarlara kiralanarak holdingleşmişlerdir.

Gündem başbakan Erdoğan'ın Almanya ziyareti ve Alman basınının manşetleri olduğu için, Cumhuriyet'ten yükselen ses bir örnektir yalnızca..

Bizim Başbakanımızdan elin Almanı'na da ne oluyor? Bizim basınımız başbakan eleştirmekte dünyaya parmak ısırtır. Hem de Namın Kemal'den bu yana.

İşin özü şudur ki; Avrupa başbakan eleştirmeyi bizim Namık kemal'den öğrenmiştir. Onlarda başbakan ve devlet erkanını eleştirecek yürek yoktu. Bu işi onlara cennet mekan Namık Kemal öğretti.

Eyy Alman basını, sana ne bizim başbakanımızdan. Biz onu zaten her Allah'ın günü yerden yere vuruyoruz ama bunu senin yapmana bizler izin vermeyiz. Çünkü o bizim başbakanımızdır. Sana saygılı olmak düşer.

Türk basını sermayesine katkıda bulunduğun Cumhuriyet'ten ibaret değildir.

Eyy Alman basını, biz biliriz ki; Türk halkına saygın olsa başbakanımıza da sayın olur. Sen başbakanımızın şahsında biz Türk halkına terbiyesizlik ediyorsun.

TIKLA OKU: "MEDYANIN TRAVESTİ PATRONLARI"

Ve hiç utanmadan da biz Türkler senin o hakaret dolu manşetlerine alkış tutalım istiyorsun.

Aç gözünü gençlik, bunlar Hacı Wilhelm ile Adolf Hitler'in torunlarıdır.

Alman İmparatoru Hacı Wilhelm tarafından yaptırılan, Sultanahmet Meydanı'ndaki "Alman Çeşmesi"nden abdest alan nice gençler, ne yazık ki; emperyalistlerin Türkler'e açtığı savaşlarda şehit edilmişlerdir.

TIKLA OKU: "MEDYANIN TRAVESTİ PATRONLARI"

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük